Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reggelente dagadt szemekkel...

Reggelente dagadt szemekkel és arccal kelek, emelett zúg a fülem, szédülök, remegek és száraz a torkom, valakinek van tapasztalata abban mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

(21/L)

2-3 éve kezdődött, főként reggelente tapasztalom.


nem tudom kapcsolható-e ehhez, de körülbelül ugyanennyi ideje kezdődött, hogy a nap folyamán szinte bármikor, váratlanul szorító görcsöt érzek a mellkasomban, amitől nem kapok levegőt. ez néhány másodpercig tart csak.


a vérképem rendben van, ekg vizsgálaton sem mutattak ki rendellenességet.



2016. febr. 16. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A dagadás és fülzúgás úgy hangzik, mintha valamilyen só hiányod lenne, de most fejből nem tudnám megmondani, hogy mi produkál ilyet (pl. nátrium hiány, kálium hiány, stb, ezek nem sók, de így mondják szerintem).


Ér valamilyen stressz, vagy ért nagy hanghatás? A vérkeringésed milyen? Ájulás nem jellemző?


A görcs a mellkasodban elég ijesztő, nem fáj? Szív problémára gondolok.

2016. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál :)


A görcsökkel én is szívproblémára gyakanokdtam, a háziorvosom EKG-ra küldött, de mivel az rendben volt nem tehetett többet. Nagyon rossz ez így, mert nem tudom most kihez fordulhatnék. Nagymamám is szívbeteg és mióta ezek a görcsök tartósan fennállnak félek, hogy ez esetleg örököltem valamit?


A kálium és nátriumszintem elviekben már jó, 1 éve kezeltek kórházban és ott ezt is egészséges szintre hozták, csak ezek a tünetek nem múltak el. Azóta voltam a háziorvosnál is, de ő sem tudott többet tenni. azt tanácsolta igyak többet és 1.5 liter vizet szoktam így naponta.


A vérkeringésem sem jó, de ez már gyerekkorom óta így van, ezért nem is tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget. Gyógyteákat szoktam inni, ami segít valamennyire, és persze télen-nyáron kesztyű vastag zokni. Nem biztos, hogy jól tudom, kémiai értelemben azok a sók, amik 1 értékű sav és 1 értékű bázist tartalmaznak (pl. a nátrium klorid vagy a kalcium klorid)


Nem vagyok ájulós szerencsére. Tavaly 1x fordult elő, a mentősök megállapították, hogy leesett a vérnyomásom, de az szinte mindig alacsony ha normál körülményen közt mérik. A kórházban is végig 88-95 volt (a diasztolésre már nem emlékszem). Azt mondták, hogy ez még nem baj.


Nem tudom mit csináljak, ma is úgy keltem, hogy olyan kemény volt a szemem, mint a dióhéj. Nyomtam rá hideg kanalat és leöblítettem hideg vízzel, de csak nem kéne mindig így kelnem :c

2016. febr. 23. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valamiben kétes vagy, akkor nézd a szüleid és nagyszüleid és a többi felmenőt. Rájuk hasonlítasz legjobban minden tekintetben. Nekem az egyik nagyszüleim oldalán a nőnek és férfinak is fül problémája van, azon az oldalon a szülőmnek is olyan problémája van és nekem is. Ha még nem tetted, tanulmányozd jobban a rokonaid ilyen szempontból.


A 1,5 liter amit iszol biztosan kevés. Nem csak feltétlenül az ivással van a probléma. Én majdnem 3 1,5 literes vizet iszok meg naponta (legyen 4 liter), régebben 2-t ittam (3 liter), akkor még nem szedtem magnéziumot ami kicsit gyorsítja az emésztést és azóta elkezdtem mozogni is. Azt írják, hogy az elegendő mennyiség 3 liter férfiaknak és 2,2 liter nőknek (link).

Szerintem a mozgás lenne a megoldás, az a vérkeringést és a víz fogyasztást is megoldja. Nekem ugyanúgy gyerek korom óta rossz volt a vérkeringésem (legalábbis ezt mondtam mindig) és most elkezdtem mozogni minden reggel, és emiatt nagyon sokat változott ez. A kezem is mindig fázott, most elég ritkán.

A magnézium sem árthat egyébként, azt olvastam, hogy az emberek kb. 60%-ának van hiánya, mert kimerült a talaj. A keringést is javítja, olvass utána.


Szokott homályos lenni a szemed? Kiszárad rajta a bevonat, azt hiszem. Meglepő módon reggelente rosszabb, mert éjjel rosszabb a szem kenése, nem pislogsz. Van egy olyan szem tornáztató program, hogy EyeLeo, azt kipróbálhatnád ha sokat gépezel. De szerintem az ivás megoldja ezt is.


[link]

2016. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Amit most írok nem vagy nem feltétlen igaz rád.

Reggelente dagadt szem az utalhat arra, hogy allergiás vagy pl: párnahuzatod öblítőjére, az a legjobb ha öblítő nélkül mostok otthon, de le lehet tesztelni ha napközben lepihensz és ha akkor is feldagad a szemed akkor egy lehetséges ok.

Fülemmel, szememmel nekem is mindig gond volt ilyen ügyben. Egy barátom okosan megmondta, hogy a szem, fül, száj (fogak és gyulladásaik) mind kapcsolatban vannak egymással. Szemem állandóan begyulladt, mert a fülemmel baj volt, szerintem gyulladás állhatott a háttérben, de érdekes módon a szemem is helyrejött, amint kikúráltam a füleim.

A füled csak reggelente zúg?

Ha szédülsz is, azzal nagy a baj; az is a füllel van kapcsolatban, mert a fül a felelős a nyomáskülönbség kiegyenlítésére és EGYENSÚLYÉRZÉKért. Ismerősömnek volt olyan problémája hogy egyik nap nem tudott még felkelni sem, mert annyira szédült, kórházban azt mondták hogy a fülén keresztül olyan vírus támadta meg ezt a központot hogy nem bírt felállni sem.


Alergia tesztet érdemes lenne csináltatni, de ha jól tudom csak ősszel csinálnak, mert akkor nincs allergia szezon, mert befolyásolná az eredményeket.

Stresszt kell kerülni minden mennyiségben, magnézium valóban jónak bizonyul ez ügyben és a szívre is jó hatással van (megjegyezném csak ne magnézium oxidot vegyél, mert az szintetikus és kb 1%-a hasznosul, a legjobb a magnézium citrát és laktát).


Fülzúgásos ügyben valóban jót tesz a Nootropil infúzió (5 nap, majd gyógyszer formában 1 hónap) <- én is fülzúgásos ügyben vagyok itt de kijelenthetem hogy sokat javított a helyzetemen ** kopp kopp **

2016. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!