Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen magasak a mostani...

Miért ilyen magasak a mostani gyerekek?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogy én 13 éves vagyok és épphogy 140 cm, de amikor látom az ELSŐSÖKET akkor ők akkorák, mint én vagy magasabbak! Az osztályban meg mindenki (a fiatalabbak is) kb. 170-180 cm...

2016. febr. 17. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem te lehetsz túl alacsony. A kevésbé jó genetikával rendelkezők alacsonyabbak, nézd meg a romák és a lebutult telepiek, takarítók között mennyi a nagyon alacsony ember. Felnőttként nőknél 165-170, férfiaknál 180-190 cm a legideálisabb. :)
2016. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"A kevésbé jó genetikával rendelkezők alacsonyabbak,"


Ez több mint baromság!


Akinek a szülei alacsonyak, az nem lesz egy zsiráf, mégsem lesz KEVÉSBÉ JÓ GENETIKÁVAL megáldott.



Ilyen nincs, hogy mostanság nagyobbak az emberek, max testesebbek.

2016. febr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Magyar férfiaknál nincs 180cm az átlag. Csak 175cm, nők esetében 165cm.


Nem a gyerekek magasak, inkább te vagy alacsony. Ha fiú vagy az is lehetséges, hogy későn érsz. Anno 13 évesen az összes fiú alacsonyabb volt a lányoknál. Ha lány vagy ne számíts 150cm-nél többre, szerintem azt sem fogod elérni.

2016. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, hogy mit jelent a "manapság".


A középkorban az átlag magasság 160-170 cm volt, de az elégséges és kiegyensúlyozott táplálkozás következtében ma már az átlagmagasság ennél 10 centivel több. Ezek az adatok azonban csak több 100 év alatt változtak ennyit, néhány 10 év távlatában nincs számottevő különbség.

2016. febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra gondoltam, hogy, mint az évezrdek alatt nőttek, ez is most olyan (bár igaz, ezek nem 10 évalatt rörténnek). Az elsőnek meg: MAGYAR VAGYOK, ÉS NEM "LEBUTULT TELEPI"...

A többieknek nagyon szépen köszönöm!

2016. febr. 18. 17:29
 6/16 A kérdező kommentje:
*történnek
2016. febr. 18. 17:30
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Ezt én is észrevettem, hogy nagyon magasak a mai gyerekek, és én annak tudtam be, hogy manapság gyorsabban növünk, hiszen annyi gyógyszer van, a testünknek nem kell harcolnia, van elég kaja is, ami ráadásul tele van minden génmodosult szarral, szerintem az lyen körümények között igenis lehetséges, hogy a mai gyerekek nönek ilyen nagyra, mert pl k.e.-k.r.1600-ig nem voltak ilyen termékek az tuti biztos, és mégsem nöttek ilyen rohamosan ennyit az emberek, de nem csak a magasságban, térfogatban is, hisz menyi az elhyzott ember...ez nem csak a böséges és zsiros téplálékok eredménye, hanem pl h a 60-as évek óta a világ nagyrészén elérhetö a fogamzásgátlo tabletta, ami a nöi hormonokat szabályozza, és a terhesség elött sokszor nem tud kiürülni a szervezetböl a felhalmozott nem oda illö hormonmennyiség...igy keletkeznek az ilyen konchita wurstok(Mondta a háziorvosom, aki hormonszakértö, a bécsi egyetemen tanár, és nemzetközileg elismert munkássággal rendelkezik a téren)
2016. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
kr.e-kr.u.-1600
2016. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7 Jó nagy baromság, amit írsz és ha a háziorvosod ilyet mondott, akkor nagyon kételkedem a szakértelmében.


Transzneműek és homoszexuálisok voltak az ókorban is, sőt, akkor sokkal elfogadottabb is volt ez a dolog. Olvass utána Nagy Sándornak vagy a spártai katonáknak. Ennek semmi köze a fogamzásgátlóban lévő hormonoknak. Ráadásul, nem is a terhesség előtt le nem bomlott hormonra mondják, hogy gondokat okozhat, hanem arra, ami a fogamzásgátlót szedő nők vizeletével bekerül a vízhálózatba. Ezek egyébként sem "okoznak homoszexualitást", más szempontból lehetnek károsak az ember szervezetére. Tipikusan olyan ember vagy, aki hall egy félinformációt és azt tovább gondolja magában.

2016. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én olyat is hallottam, hogy a terhességi vitaminok miatt nagyobbak a gyerekek.

Persze nem biztos, de nekem logikusnak tűnik.

2016. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!