Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyugdíj előtt másfél évvel...

Nyugdíj előtt másfél évvel érdemes-e leszázalékolást indítani?

Figyelt kérdés
Azt mondják hosszas procedúra. Komoly szívbetegségem lett. Táppénzen vagyok, a munkahelyem nem tud alkalmazni, nem adják meg az orvosit. Indítsak leszázalékolási kérelmet, vagy húzzam ki munkanélkülin. Egyedül élek nagyon el vagyok keseredve.
2016. márc. 4. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes. A nyugdíjfolyósító a beadás időtartamáig visszamenőleg is fizet. Már a holnapi nap be kell adni, ha nincsenek még leletek akkor is.

Megkérdezhetem, mi az a szívbetegség?

2016. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljes pitvar kamrai blokk. Pacemaker és sztent van beültetve. A leszázalékolási kérelmet a táppénz ideje alatt kell beadni?
2016. márc. 4. 21:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Besétálsz a nyugdíjfolyósítóba, ott mindenre választ fogsz kapni. Csak ne késlekedj, mert a mulasztott idő az pénz. Majd a táppénzt megvonják, ha a leszázalékolásod megtörténik.

Egyébként a procedúrától nem kell félni. Csak eleinte lesz szokatlan, hogy az embert semminek nézik! Ha rokkant vagy, mindegy hogy van e róla papírod vagy nincs, akkor nem vagy már ember, az Ő szemükben! Állatként is kezelnek mind az ügyintézők, és az egyszemélyes bizottsági orvosok is.

A beadvány után kapsz egy meghívót a bizottságos orvosi vizsgálatra. Oda elmész, és viszed az addig keletkezett leleteidet, amiket a beadványkor nem tudtál még beadni. Javaslom, a háziorvostól kérjél mindenhova beutalót, mert minél több betegség kód van a papíron annál biztosabb a leszázalékolás. Ugyan is egy pészmékerrel még lehet munkát végezni. Azt Ők nem nézik, hogy a munkáltatód tud e foglalkoztatni, avagy az üzemorvos szakvéleményét is magas ívből lekakálják. Ajánlom a tüdőgondozót, ne csak egy tüdőszűrési szakvélemény legyen, és a neurológiáról is kell valami. Nem számít hogy nem érzed magadat betegnek, erre a két helyre menjél el, és panaszkodj!

2016. márc. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha leszázalékolnak végig azt a pénzt kapom, vagy ha elérem a nyugdíjkorhatárt, akkor a nyugdíjat?
2016. márc. 5. 14:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elérted a nyugdíjkor határt, ismét be kell adnod arra is az igényedet. De akkor az ellátásod meg kell szüntetned. De ezt a nyugdíjfolyósítóban el fogják magyarázni érthetően.

Írtam privátot is, arra nem reagáltál. Miért?

2016. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!