Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki nem tudna javasolni e....

Valaki nem tudna javasolni e. ü-s fórumot?

Figyelt kérdés

Egy olyan egészségügyi fórom érdekelne, ahol

bátran fel tudnék tenni kérdéseket.

Illetve, ahol viszonylag élet is van, tehát

vélhetően fogok választ kapni remélhetőleg

a témában jártas szakembertől, dolgozóktól.


2016. márc. 4. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Neten nem nagyon van ilyen, mert eleve kicsit borzolt a hangulat a magyar egészségügy terén, így nemigen vannak olyanok akik felelősséget vállalnának látatlanban egy betegért.

Vannak orvos válaszol fórumok, de még ott is mindig leírják, hogy egyébként meg menj orvoshoz.

2016. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs.


[link]


Vannak betegségspecifikus fórumok (pl. a crohn-colitis, diabetes, SLE stb), ahol időnként orvosok is válaszolnak, ill. láttam már orvos saját honlapját is, ahol lehetett kérdezni. Online viszont senki sem fog diagnosztizálni, pláne terápiát előírni. Ha problémád van, érdemes úgy elmenni az orvoshoz, hogy előre összeírod a kérdéseidet, lehetőleg tömören, szabatosan. Figyelembe kell venned, hogy az egy betegre fordítható idő nagyon rövid - 2-3, néhány mondatban megválaszolható kérdésnél nem fér bele több, ezért a legfontosabbakat szedd össze. Ha nem érted pontosan a választ, bátran kérdezz vissza, nyugodtan kérj tanácsot, hol tudnál utánanézni annak, amire most nem jut idő, javasoljon megbízható oldalakat, mert számodra az ő véleménye mérvadó. Ma már természetes, hogy a beteg több helyről, elsősorban az internetről tájékozódik, tisztában vannak ezzel az orvosok is.

2016. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Név nélkül vagy, itt is feltehetsz kérdést, lehet simán kapsz választ is, hacsak nem valami speciális dologról van szó. Régebben fent voltam a mimnet-en, a facebook is tele van zárt csoportokkal, csak ott nem tudsz névtelen maradni.
2016. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
meg a hoxán,nőklapjacafen is sok ilyen topik van,ott is mindig válaszolnak,ha valaki nyit egy újat
2016. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Valójában egy kis számolgatás, amivel gondban vagyok.

Infúziós pumpába adandó gyógyszerek dózisait számolgatom.

De van egy két gyógyszer amit nem tudom, hogyan kell és a

neten sem találok semmit, ha valaki ért a perfúzorhoz, illetve a gyógyszer dózisok kiszámolásához nyugodtan írhat priviben :) nagyon hálás lennék.

2016. márc. 4. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!