Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szüléstől lehet hasi vagy...

Szüléstől lehet hasi vagy köldök sérvem?

Figyelt kérdés

2 éve szültem, az utóbbi pár hónapban vettem észre hogy a köldököm körüli területen keményedés van.Egyszer a köldököm egyik oldalán aztán valahogy átkerül a másik oldalra.Ha állok nem érzem viszont ha a hátamra fekszem igen.Nem faj, inkabb csak zavaró, illetve húzódik ha hasizomból csinálok valamit.

Háziorvos szerint sérv, bar nem vizsgalt meg, adott hasi uh-ra beutalot, elmentem az sztkba es KÉT! hónapra kaptam idopontot.

Szerintetek várjak addig vagy elmenjek magan ultrahangra?



2016. márc. 11. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:

ha császármetszés volt, akkor lehet a metszés hegében sérv. (de ugye az nem a köldöknél szokott lenni, hanem lejjebb, szóval az inkább más metszéseknél van.) vagy elhízás=emelkedett hasűri nyomás esetén, vagy gyenge hasfal stb.

a sérv inkább nem háton fekve, hanem állva szokott előjönni, és köhögéskor, hasprés alkalmazásakor jobban ki kell dudorodnia. jó esetben vissza lehet helyezni.

ha tényleg elődudorodik és nem lehet visszanyomni, vagy csak részben, az baj.

2016. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sima szülésem volt, csak nagyon nehéz.Elhízott nem vagyok.

Állva egyáltalan nem latszik, fekve se, csak fekve jobban ertem ha megnyomkodom a hasam.

Mar bejelentkeztem egy magan uh-ra.

Koszi a valaszod

2016. márc. 12. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!