Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet 50 kiló alatt...

Miért nem lehet 50 kiló alatt vért adni?

Figyelt kérdés
Vékony testalkatú vagyok, mindig is ilyen voltam. Nehezen jönnek fel rám a kilók, de ilyen az alkatom, makk egészséges vagyok. Mikor megtudtam, hogy 50 kiló alatt nem lehet vért adni, kicsit elszomorodtam, mert nagyon szeretnék, de ahhoz akkor 4-5 kilót híznom kéne, ami nem megy csak úgy... Még csak most leszek 18 éves, gondolom fog rám feljönni pár kiló az évek alatt, mondjuk ha terhes leszek, de akkor addig, amíg nem vagyok 50 kilós, el is felejthetem?

2016. márc. 15. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Biztos úgy gondolják, hogy egy 50 kg alatti ember szervezetét megterhelné a levett vérmennyiség. Plazmát is lehet adni, bár nem tudom, hogy annak mik a feltételei.
2016. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!