Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek alapján mi...

Szerintetek ezek alapján mi lehet ez a csomó a nyakamon?

Figyelt kérdés
21-éves lány vagyok.A nyakamon több mint két éve két kisebb csomó van.Az egyik nagyobb valamennyivel mint a másik egymás mellett helyezkednek el bal oldalt a fülem alatt kb.Nem fájdalmas.Az orvosnak amikor mutattam azt mondta ha nem nő ne foglalkozzak vele.De olyannal is ijesztgettek hogy akár vérrög is lehet.Nem nő egyébként az a két csomó csak ott van jó pár éve már.
2016. márc. 16. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon kevés információ. Mekkorák a csomók? Kemények? El lehet őket mozdítani?

Ha el tudod mozdítani, de maga a csomó kemény, akkor valószínűleg zsírcsomó, nekem az arcomon van, de nem látható, csak tapintani lehet.

Ha nem tudod elmozdítani, akkor valószínűleg nyirokcsomó, pl krónikus mandulagyulladástól tartósan megnagyobbodhat.

A vérrög butaság.

2016. márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az egyik kb 1-cm a másik valamivel nagyobb az kb 3-cm vagy picit nagyobb...igen kissé elmozdithatók..
2016. márc. 16. 23:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Mandula gyulladásom egyszer volt az életbe de az már jóval később a csomók után.Amikor már a csomók megvoltak a nyakamon.Megütöttem a nyakamat régen a kályhán szélébe és úgy emlészem azóta vannak ezek ott.De nem nőttek.
2016. márc. 16. 23:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen kemény tapintásúak.
2016. márc. 16. 23:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha mozgatható, akkor biztos, hogy zsírcsomó, az teljesen ártalmatlan, nincs vele teendő.

Azzsl nincs összefüggésben, hogy beütötted, csak annyi, hogy akkor volt okod piszkálni, ezért vehetted észre.

2016. márc. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod..ha vérrög lenne akkor már nem élnék amugy?
2016. márc. 17. 00:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy vérrög nem lehet több centis, nem is tapintható.

Évekig pedig nem marad ugyan azon a helyen, pláne nem tünetek nélkül.

2016. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!