Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az infúziós cseppszámot...

Az infúziós cseppszámot hogyan kell kiszámítani?

Figyelt kérdés
El tudná valaki magyarázni egy példával ?

2016. márc. 17. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Miből?
2016. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van 1L infúziód

3 óra alatt szeretnéd bejuttatni

Tehát 1/3 litert óránként.

Tehát 1/3/60 = 5.5 millilitert percenként.

1 csepp egy ml, tehát

5.5 csepp/perc (nyilván kerekítés miatt kisebb pontatlansággal)

2016. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 csepp nem 1 ml, kb 30 csepp = 1 ml
2016. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van. Sajnálom, tévedtem.

Felszínes emlékeim alapján próbáltam meg választ adni, de 1 ml tényleg nem egy csepp.

De sok esetben nem is 30.

Van egy adott infúzióra érvényes állandónk, ami megadja, hogy 1ml hány csepp. Csupán ezzel be kell szorozni az általam leírt végeredményt, és kész.

Remélem nem lett belőle baj, bár én már láttam olyan esetet, ahol a megfelelőnél sokkal gyorsabban ment be az infúzió, de csak a vérnyomást dobta meg.

2016. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ETPETZS válasza:

Nem minden infúziós szerelék egyforma, vannak mikrocseppes és makrócseppes szerelékek, melyeknek meg van határozva a cseppfaktora. A cseppfaktor 1 ml-nyi cseppet jelent, pl 20 csepp = 1 ml. Mindig fel van tüntetve a szerelékek csomagolásán. Viszonylag egyszerű a képlet, ha megvan a cseppfaktor:


Cseppszám = infúzió mennyisége (ml) x cseppfaktor / infúzióra szánt idő (perc)


1500 ml infúzió folyik négy óra alatt, 20-as faktorú szereléken: 1500 x 20 / 240 = 125 csepp/perc, ami 6,25 ml.

2018. aug. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!