Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elfogadják így a befizetett...

Elfogadják így a befizetett csekket?

Figyelt kérdés
Elveszett a férjem taj kártyája, kapott csekket az új igényléséhez, amit sajnos elfelejtettünk itthon kitölteni, az anyukámat kértem meg hogy postázza minél előbb. Ugye szóltak a postán, hogy nincs kitöltve, és ő hirtelen kapkodással az én nevemre töltötte a csekket, nem is nézte pont mit fizet be. Most én zárójelben pótoltam a kis kapott csekkrészen a férjem nevével (Én mint befizető, zárójelben oda suvasztottam az ő nevét), de hát más kicsit a kézírás, és ugye a befizetett csekken, amit elvettek a postán, ugye ez nem szerepel...Elfogadják majd így, mikor 2 nap múlva megy az együttérzésre? Felesége vagyok, egy a lakcímünk...
2016. márc. 21. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fogadják el, nem jó ez így!

Ezt jelezni kell és kérni kell másikat!

Amúgy a csekk azon fele, amit te visszakapsz, az a tiéd, az csak arra szolgál, hogy igazolod a befizetést, ha netán valahol elkallódna a másik fele, ami beérkezik az adott szervhez. Az a lényeg amúgy, az alapján számolják el, amit a postán nem adnak vissza. És mivel azon a te neved van, nem a férjedé, így nekik halvány lila gőzük nincs, hogy te mit fizettél be.

2016. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Visszaigényelni sem lehet az elküldött pénzt?
2016. márc. 21. 18:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Hívd fel őket és beszéld meg velük, hogy ilyenkor mi a teendő!

Ugye ők eleve nem is tudják a te nevedre elszámolni, mivel te semmit nem intéztél náluk, mert nem rólad volt szó.

De hogy ennek utána milyen menete van pontosan, azt majd ők megmondják.

2016. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. márc. 21. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!