Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy halláskárosod...

Lehetséges, hogy halláskárosodásom lett?

Figyelt kérdés

Zenével foglalkozom, (Nem vagyok hangmérnök, elektronikus zenei producer vagyok) a lényeg, hogy esténként csak fejhallgatóban tudok dolgozni, hogy ne zavarjam a családot. Épp egy zenémet mastereltem, de még eléggé túl volt vezérelve, és munka közben szoktam halkítani és hangosítani is az anyagot. Ezt a windows hangerő szabályzójával teszem, de mindig csak 75 százalék a maximum. Kb 5 órája ültem a gépnél, és néha már feljebb nyomtam, mert belezavarodtam a zene hangzásába, viszont egy félre sikerült mozdulatnál, véletlenül felnyomtam maxra, és annyira erős volt, hogy belefájdult a fülem. Utána még jó sokáig csengett... Akkor be is fejeztem a melót.

Mára viszont, a jobb fülemre nem hallok jól. Hallgatom a zenét, és mintha a magas tartomány a bal oldalon szólna erősebben, tehát olyan mintha elcsúszott volna balra a zene... Nem a zenével van baj, ellenőriztem.

Lehetséges, hogy ezt elk**tam?

Ez a fejhallgató nagyon durván szól, stúdió referencia füles, nagyon durva közép és magas tartománnyal. Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy ez maradandó, vagy esetleg van rá esély, hogy elmúlik? Netán tovább is romolhat?



2016. márc. 30. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem javul pár napon belül érdemes elmenni egy hallásvizsgálatra.
2016. márc. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most talán nem cseng már annyira. Bár lehet, hogy csak hozzászokott a fülem. Mindenesetre elmegyek dokihoz. Köszi a választ.
2016. márc. 31. 15:18
 3/3 A kérdező kommentje:

Na jobb lett. Igazából ilyen hülye is csak én lehetek... Azért zúzott ez akkorát, mert a master elsősorban túl éles volt, másodsorban, meg rosszul dugtam össze a cuccot. A lényeg, hogy egy pci expresszes, régebbi típusú stúdió hangkarim van, amibe nem lehet fülest dugni, csak átalakítóval, amit fordítva dugtam be, emiatt felcserélődött a bal és a jobb oldal. :DDDD Gyanús volt, hogy amikor erősebben jobbra panorámázok egy hangot, miért a bal oldalon szól jobban? (...) :DDDDDD

Pár napja takarítottam a gépet, elég csúnyán benéztem. :D

2016. ápr. 1. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!