Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrfújásnál ez normális?

Orrfújásnál ez normális?

Figyelt kérdés

Elkaltam ezt a felső légúti nyavaját, de már jól vagyok. Amikor ilyen bajom van, mindig rámegy az arcüregemre. Az szokott lenni, hogy vagy lehajlásnál, vagy heves fejmozgásnál az egyik fogam fáj, az most is van. Viszont most amikor fújom az orrom az egyik fogamnál olyan érzés van, mmintha húznák. Nem mozog egyáltalán csak fújáskor érzem ezt. Fél perc és elmúlik.

Van akinek volt hasonló élménye, normális ez?



2016. ápr. 6. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is ilyen. Azt jelenti, kicsi a határ az arcüreged és a fog között. Ez főleg akkor érdekes, ha azt a fogat mondjuk kihúzzák, mert akkor egy lyuk keletkezhet, amin összenyílik az arcüreg és a szájüreg, ami sürgős szájsebészeti ellátást igényel. Ha nem rosszabbodik, akkor hagyd, esetleg mondd el dokinak, max csináltat egy röntgent, de ha nincs vele komolyabb panaszod, akkor nem fognak vele mit kezdeni.
2016. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A felső fogak gyökere nagyon közel van az arcüreghez, ha az arcüregben valamilyen gyulladás van, amiatt lehet.
2016. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Erdekes. Arcuregem gyakran gyullad be, de igy a fogam max felnottkent fajt. Orrfujasnal is ez az erzes meg nem volt, azert is kerdeztem hatha valakinek ismeros.

Nem mar nagyon a vegenel vagyom szerencsere a dolognak.

2016. ápr. 6. 19:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Az arcüreg csak felnőttkorban éri el a végleges méretét (gyerekeknél még jóval kisebb, nincs olyan közel a széle a fogakhoz), ha csak felnőttként fájt a fogad az valószínűleg emiatt van.
2016. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Milyen erdekes. Persze bosszanto, de erdekes.
2016. ápr. 6. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!