Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy engem...

Miért van az, hogy engem ennyire meggyötör az alkohol?

Figyelt kérdés
Többször volt már olyan alkalom, hogy részeg voltam. A rá következő nap viszont valami pokol. Fizikailag semmi erőm, csak fekszek elterülve az ágyon, nem jönnek a gondolataim, képtelen vagyok koncentrálni még a legalapvetőbb rutinfeladatokra is. Viszont nem csak ez van, hanem ez után legalább 4 napig csak bóklászok, olyan, mintha nem volnék kellőképpen élesen a tudatomnál, a beszédhangom is meggyötört, a szemeim vérben vannak, köhögök, taknyolok, begyullad a fogínyem, nincs étvágyam, 5 napig hígfosás kerülget bármit is eszek, fájnak a végtagjaim, ráncos még a kézfejem is, továbbá a lábamban a bokám felé ilyen feszülő érzés van, ha benyomom a bőröm olyan, mintha lágyabb lenne a szövet tónusa, meg a zokni gumi csíkja is hangsúlyosabban belenyomódik. Miért van az, hogy nekem ennyi idő kell a regenerálódáshoz? Mások hogy bírják hétről hétre azokat a péntek esti hajnalig tomboló bulikat? Ezek arra utalnak, hogy akkor az alkohol nagyon nem nekem való? Vagy mindenkire egyébként ilyen hatással van? Lesz ez jobb a jövőben? 19/F

2016. ápr. 9. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A másnaposság nálad súlyosabb módon jelentkezik. A részegség, ha úgy vesszük, egy mérgezés, amiből valaki gyorsabban, valaki lassabban regenerálódik. Ezt enyhítheted azzal, ha csak egyféle, minőségi alkoholt fogyasztasz, és minden ital közt iszol egy pohár vizet. Valószínűleg a szervezeted érzékenyebb az alkoholra az átlagosnál.
2016. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De az egyfajta és minőségi italtól is ennyire megviselt leszek. Szoktam vizet is inni közben, de van, hogy még aznap (vagy inkább másnap) hajnalban azt is kihányom. Ha meg töményebb cuccokat fogyasztok, ez a gyötrődés olyan mértékű, hogy a rákövetkező héten felkelni sem bírok egyetlen napon se, de ha mégis, akkor egész nap egy tudatlan zombiként vegetálok.
2016. ápr. 10. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valamilyen intoleranciáról van szó, egyszerűen a szervezeted nem bír az alkohollal. Érdemes lenne egy vérképet csináltatni, hogy minden rendben van-e a májaddal, veséddel, stb.
2016. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És azt mi okozhatja, hogy ennyire nem bírja a szervezetem az alkoholt? Javítható ez valahogy? Lesz ennek valami káros következménye a későbbiekben?
2016. ápr. 10. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet egy rejtett májbetegség, lehet egyszerű enzimhiány, vagy genetikai tényezők, de akár olyan "jelentéktelen" okai is lehetnek, mint vashiány vagy vérszegénység, ez csak vérkép alapján fog kiderülni. A családban is érdemes körbekérdezni, ha a szüleid ugyanilyen rosszul bírják, valószínűleg öröklődő problémáról van szó. Kérj a háziorvosodtól egy általános vérvizsgálatot máj- és vesefunkcióval, az alapján már sokkal okosabb leszel.
2016. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kerüld az alkoholt. Van ilyen, hogy egyéni érzékenység. Nálam dettó ugyanez volt, ezért soha életemben még egy sört sem ihattam meg. A jó hír, hogy meg lehet alkohol nélkül lenni, és nem rongálod a szervezetedet. Nálam az okozza, hogy minden anyag tovább marad a szervezetemben, mint másnak. Ezért nem bírom az italt, a koffeint, a gyógyszereket.
2016. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!