Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok cikkben említett "meztel...

A sok cikkben említett "meztelen alvás" pontosan melyik verziót is jelenti? És mi a helyzet a nemi szervekkel?

Figyelt kérdés

Meztelen alvás:

1. csak ruha nincs rajtad (se pizsi, se bugyi, semmi), de a takaró azért elfedi a tested,

vagy

2. szó szerint csak a levegő ér a testedhez? (persze alulról a lepedő mindenképp, mert a gravitációt nehéz meghackelni xD)

persze az elsőt sejtem (2.-at még nyáron se mindennap tudná a legtöbb ember megcsinálni, max a legnagyobb kánikulában, míg az elsőt van aki télen is megteszi), de ettől még miért ne kérdezhetném ezt is:)


egyéb:

Én fiú vagyok egyébként, V.8-án este túl meleg volt ezért ruhátlanul aludtam, aztán az lett belőle, hogy zsinórban az utóbbi 3 éjjel mindig úgy aludtam. Mindezek után rágugliztam a dologra és amiket írtak érveket mellette az >99%-ban így is van velem, nem lettem reggelre izzadt (azelőtt amúgy sokat izzadtam, 1-2 napon belül büdös pizsi; ritkán de megesett az is régebben, hogy 2 vagy 3 órakor arra ébredtem, hogy úszok, ehhez képest azóta semmi ilyen), illetve tényleg nyugodtabban is aludtam, reggelre kipihent lettem (az éjszakám hossza nem volt hosszabb mint azelőtt általában volt).


és most külön a nemi szervekről:

Azon is elgondolkodtam, hogy vajon a nemiszervekre lehet-e negatív hatása is a dolognak, vagy csak az akárhol elolvasható pozitív dolgok? (pl. jobban szellőzik)

Lehetséges-e, hogy a tök.öm helyén hamarabb lesz koszos az ágynemű, illetve a pénisznek is lehet-e higiéniátlan ha az x napos ágynemű ér hozzá?

Bár magamnak könnyű volt megszokni az éjjeli meztelenséget, azt már nem hinném, hogy a barátnőmet egykönnyen rá tudnám szoktatni. (Kb 3,5 éve az első együtt alvásunkkor is csak véletlenül aludtunk mindketten full meztelenül, szex akkor még korai lett volna, de már akkor szerettünk meztelenül egymáshoz bújni, és "véletlenül" úgy aludtunk el ahelyett, hogy felöltöztünk volna ahogy azóta mindig.) Nemhogy a bugyiját mindenképp magán akarná hagyni, de még annyit se mer, hogy betét nélkül legyen bugyi (nem mensesre gondolok, hanem arra, hogy egy minimális hüvelyváladék minden betétcsere között távozik belőle, napszaktól függetlenül). Pontosan attól fél, hogy betét híján összekenné a bugyiját (ami meztelen alvás esetében persze az ágynemű lenne), és akkor hátha jobban lenne kitéve a vaginája a baciknak.

Egy nőnek akkor mi az egészségesebb, ha éjjel is bugyiban van de akkor nem szellőzik neki, vagy ha szellőzhet mert meztelen? (Utóbbi esetben kaphat-e könnyebben hüvelyi úton fertőzést?)



2016. máj. 11. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom óta meztelenül alszom

Nekem ez a természetes 20 f

2016. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel nincs rajtam semmilyen ruha, pizsama alsónemű, de csak derekig szoktam betakarózni, ettől még meztelenül alszom éjjel.


Előfordult már télen velem többször, hogy nem volt rajtam takaró, mert lerúgtam magamról álmomban, és csak reggel vettem észre ébredésnél, hogy nincs rajtam a takaró. Nyáron, amikor nagyon meleg van éjszaka is, akkor még a takarót is nélkülözöm. Sőt, ha itthon vagyok, akkor egész nap meztelenül vagyok, vagyis mindent úgy is csinálok.


A nőknél a hüvely egy meleg nedves terület, amely kedvez a baktériumok és a gombák szaporodásának. Ha azonban ruha vagy legalább bugyi nélkül alszanak, akkor elősegítheti a nemi szerve szellőzését, így megakadályozhatják a kórokozók elszaporodását, vagyis a hüvely elfertőzését


Természetesen a férfiaknak is előnyösebb, ha meztelenül alszanak, hiszen a túlmelegedett herék miatt csökken a spermium képződés, ráadásul károsodhatnak is, így sokkal jobb éjszaka szabadon tartani őket. Férfi vagyok.

2016. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
14-15 éves korom óta nincs hálóruhám. 36/N
2016. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi mind3 választ :)

külön köszi a 2.-nak a magyarázatot, szóval mind2 nem esetében előnyös a dolog :))

2016. máj. 12. 09:39
 5/6 anonim válasza:

29F vagyok és úgy 9 éve alszom 'Ádám-kosztümben"

Persze a takaró elkél ha nem élsz épp egyedül vagy télen mert könnyebben felfázhatsz, ugyanis nincs mi védje a kültakaródat.

Persze beleizzadsz a mai műszálas kínai szarokba (pizsoma, hálódressz, XXXXXl-es póló vagy boxer, és üdébben ébredsz.

A nemiszervek se füllednek bem kiszellőzik és jobb lesz az illatuk is (utóbbit a barátnőm mondja, aki most kapott rá a natur alvásra)

2016. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
wow, köszi az utsót is :)
2016. máj. 18. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!