Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csinálnak a szájsebészeten...

Mit csinálnak a szájsebészeten? Beletör a fogam és szerintem oda kell mennem. Be is kell feküdni vagy mindjárt elvégzik a beavatkozást? Nagyon fáj? Elaltatnak? Utána mennyi ideig nem lehet enni, inni?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok jelentkezését várom,akik már jártak hasonló helyzetben.
2010. ápr. 9. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kivésik, nekem helyi érzéstelenítésben csinálták. Nem riogatásból, olyan nehezen jött ki, hogy amikor a nagyja kint volt, azt mondták, menjek vissza az aprajáért egy másik napon, mert már nem nyúzhatják tovább egy menetben a sebet. Igazából csak az injekció fájt, de mire odajutottam a városon át tömegközlekedéssel, vérző szájjal, addigra már megváltás volt, hogy beülhettem a székbe, és vigyáznak rám.

Inni biztosan tudsz utána, legfeljebb szívószállal, hogy elkerülje a sebet.

2010. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem tavaly úgy húzta ki a doki a fogamat,hogy a gyökerét beletörte..Másnap szájsebészetre kellet mennem,és mivel a gyökér alatt csúnya gennyes tályog volt így helyi érzéstelenítéssel kábé 1 órás műtétem volt..Vésett,fűrészelt,kalapált,de kivette a gyökeret...
2010. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítenek, nem kel begyulladni!!!!! Ha most nem fáj akkor nem olyan gáz.......nekem csinálták, de szerencsére nem volt semmi komplikáció kivéve az hogy sokáig vérzett. Mielőtt elmész vegyél be algopirint vagy valami hasonlót. Nekem hatott :D

Jobb ha mielőbb elmész, mert ha halogatod begyullad , tájog stb...annál rosszabbb lesz.....

2010. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de ebből nem derült ki hogy be kell-e feküdni vagy mindjárt megcsinálják....meg hogy el -e altatnak...,de azért aranyosak vagytok hogy írtatok.KÖSZÖNÖM!!!
2010. ápr. 10. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha syncumáros vagy és esetleg van mellé "komoly" betegséged, akkor lehet befektetnek, de amúgy tuti nem fektetnek be. És nem hiszem hogy altatnak, szinte bizti nem, hacsak te nem könyörgöd ki :D
2010. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fektettek be, és mint írtam, érzéstelenítettek, tehát nem altattak. Ez inkább hasonlít a fogorvoshoz, mint a klasszikus sebészethez, ugyanúgy székben leszel.
2010. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát nem nyugodtam meg,de azért muszáj lesz mennem.SZORÍTSATOK :)
2010. ápr. 11. 09:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyik fogad?
2014. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!