Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mai napon arra ébredtem,...

A mai napon arra ébredtem, hogy iszonyatosan hányingerem van és görcsösen, nyilallva fáj a gyomrom. A hideg egész nap rázott, lázam nincs. Mi bajom van?

Figyelt kérdés
Nincs hasmenésem. Fogamzásgátlót egy hónapja hagytam abba, egy héttel előbb jött meg, és hét nap helyett csak öt napig tartott, bár nem hiszem, hogy a kettő között van összefüggés. Nem ettem semmi olyat, amitől rosszul lennék.
2010. ápr. 9. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menj el sebészetre/ügyeletre, látatlanban nem tudok diagnosztizálni, de akár vakbél is lehet. Szóba jön még epekő, bélelzáródás(mikor volt utoljára székleted?), epegörcs, vagy akár csak egy vírusos megbetegedés. Meg fognak tapogatni, elküldenek ultrahangra, és innentől millióféle folytatás lehet! Mindenképpen siess, ne egyél, ne igyál, ne dohányozzál, mert általános érzéstelenítésre lehet szükség!

dav

2010. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. Na mi történt?:D Hogy vagy?:)
2010. ápr. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm válaszodat! Nem mentem dokihoz. Vizet ittam, semleges ételeket ettem (főtt krumpli, pirítós), és bár nem volt hasmenésem, szedtem egy kis széntablettát. Nyomásra még mindig érzékeny a hasam, és valamennyire még hányingerem van, de már elviselhetőbb. Nem tudom, mitől volt/van ez, de nem hiszem, hogy orvosi beavatkozásra szükség van.
2010. ápr. 11. 10:03
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma fél 11-kor megint úgy begörcsölt a hasam, mint tegnap előtt. Nem tudom, mi lehet a gond. Eddig napi 2-szer jártam wc-re, az utóbbi 1 hétben kétnaponta egyszer. Nem értem én ezt. De ezt akár a széntabletta is okozhatja. Már nem olyan gyakran görcsöl, de görcsölget.
2010. ápr. 11. 10:38
 5/11 anonim ***** válasza:
első vagyok:azonnal sebészetre légyszi!!! Ha megint begörcsölt, az valszeg epebetegség lehet. Nyomásra hol fáj a hasad? Próbáld ki a következőt: lefekszel hátadra és a jobb lábadat "kifordítod", tehát nézzen a lábfejed kifelé! Nem fáj? ha nem, tovább!: a jobb csípőhajlatod felett pár centivel (egyénenként változó) nyomd meg a hasad, keresd ezen a helyen a fájó pontot (Kifelé fordított lábbal). Nem kemény így a hasad? Ha nyomásra nem érzékeny, tovább: állítsd talpra a jobb lábadat, továbbra is fekve, csináld megint a nyomkodást az előbb említett módon! Nem fáj? Nem kemény? Ha nem: a talpra állított lábadat fordítsd ki, hogy egy háromszögalakban legyen, próbáld meg úgy, hogy a jobb talpad a bal térdedhez ér. Ha ez nem megy, akkor mehetsz lejjebb. Így sem fáj a hasad? Nyomásra nem érzékeny? Nem kemény? Ha nem, akkor a vakbélgyulladást VALÓSZÍNŰLEG kizártuk, de nem biztos. Viszont hallgass rám: egy dolog előfordulhatott: ha vakbélgyulladásod volt, lehet, hogy megtelt gennyel és kipukkant: először ezért is múlhatott el a fájdalom. Ilyen esetben a fájdalom újra jelentkezik egy idő után, mivel a féregnyúlvány lyukas, a bélsár folyik ki belőle. Mivel ez is előfordulhat és ez NAGYON veszélyes, ezért AZONNAL fordulj orvoshoz! Lehet, hogy csak vírusos valami, de hát ne kockáztass! Minél később mész el, annál nagyobb az esélye, hogy hashártyagyulladást kapsz, ilyenkor nagyobb műtétet kell elvégeznünk, ami viszont veszélyesebb is. Figyelj, ha így otthon maradsz és ez a bajod, akkor nagyon durva dolgok történhetnek (nem akarom felsorolni, milyen szövődményeket láttam abból kifolyóan, hogy nem akartak orvoshoz fordulni...). Ha vírusos megbetegedés, azt az ultrahangon úgyis észreveszik, hogy nincs komoly baj. Ha vakbélgyulladás és még nem perforálódott(nem lyukadt ki), akkor egy nagyon egyszerű rutinműtéttel a féregnyúlvány eltávolítható! Ha nemrég perforálódott, akkor csak ezenfelül fertőtlenítik a hashártyát és kész. Ha vársz, h elfertőződjön, akkor nagy baj lehet! Remélem, gépen keresztül valamelyest tudtam segíteni a diagnosztizálásban, bár ilyet még csak élőben csináltam. Tehát ne vegyél be fájdalomcsillapítót, mert akk nehéz a diagnosztizálás és fordulj orvoshoz!
2010. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyit segítesz nekem! Nos, tegnap és ma is csak reggel görcsölt be egyszer, úgy 10 másodpercre. 3 napja volt, hogy egész nap, de azóta csak reggel. Egész nap jól vagyok, csak a hányinger van még meg. Kaptam egy hónapja beutalót a belgyógyászatra, mert évek óta (volt, hogy naponta többször, volt, hogy csak héthetente egyszer) evés közben és után fájt a hasam (sokszor három falat alma után is). Az utóbbi egy hónapban csak kétszer fájt evés után, ezért nem mentem el az időpontra, inkább dolgoztam azon a napon. Lehet, hogy hiba volt, de nem hiszem, hogy van összefüggés a mostani fájdalom között. A régebbi az fájt, ez görcsölt. A hasam most csak a gyomor résznél, mellkasomon fáj, oldalt nem - ez is csak nyomásra. Évekig ettem sok erős paprikát, olyankor másnap mindig fájt a wc-zés... Az utóbbi három hónapban nem eszek erőset, mégis minden második alkalommal csíp, kicsit fáj a végbelem, de eddig nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Nem vagyok egy jó alakú lány, most 22 éves vagyok, több évig fel-le adtam a súlyom, néha erős diétákkal. Ezekkel az infókkal talán mást tudsz "diagnosztizálni" így neten keresztül. Sajnos nem vagyok orvos, bár egy ideig egészségügyi iskolába jártam, nem lett belőlem belgyógyász. :)
2010. ápr. 11. 20:03
 7/11 anonim ***** válasza:
egytől tízig mennyire erősen fájt, ha az 1-es az alig érezhető, a 10-es pedig az elviselhetetlen fájdalom?
2010. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amikor reggel begörcsölt, az a 10-es. A 3 nappal ezelőtti egész napos fájdalom végig tízes volt, volt amikor már leizzadtam a fájdalomtól és kicsit megeredtek a könnyeim. :) Kíváncsi vagyok, hogy holnap reggel is fájni fog-e? De ez a mostani nem olyan, mint ami az evések közben szokott lenni, mint mondtam, evés közben/után fáj, de most evéstől függetlenül nyilall, görcsöl, szinte ég.
2010. ápr. 11. 20:57
 9/11 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy a 3 nappal ezelőtti görcsök sem egyfolytában voltak, hanem 5-10 perces szünetekkel. Nem tudom, van-e valami összefüggés az eddig leírtakban... :)
2010. ápr. 11. 22:57
 10/11 anonim ***** válasza:
megint én.. Menj orvoshoz, sajnos így nem tudom eldönteni, mi lehet veled, de ez nagyon nagy fájdalom...ritkán mondanak 10-est..akkor is menj, ha elmúlik a fájdalom!Sok szerencsét!
2010. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!