Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosítványhoz orvosi alkalmas...

Jogosítványhoz orvosi alkalmasságin észreveszik a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
-0,75 és -0,5-ös a szemem, természetesen vezetéshez hordanék szemüveget, de nem szeretném, hogy bekerüljön a jogosítványomba. Ha az alkalmassági vizsgára kontaktlencsével megyek az kiderül? Mennyire alapos a szemvizsgálat?
2016. máj. 31. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Simán észrevehetik, azért egy rutinos szemorvos pl. csak a szemnyomásodat meg akarja nézni, már vágni fogja, hogy kontaklencséd van.
2016. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rutinos doki ki fogja szúrni sztem.

Nekem lencsém van, havonta cserélős,benne lehet aludni, úszni stb,de én mondtam is a dokinak, h lencsém van. Jogsiban is szerepel,de kocsiban van egy tartalék szemüveg,így a rendőr se birizgál,ha megállít. Hátrányod nem lesz belőle, ha beleírják. Szóval sztem no para ezen :)

2016. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nalunk nem ugy vizsgaltak meg a szemunket mint a szemeszeten, tehat nem nezett bele kozelrol a szemukbe, nem szurta ki, csak rakerdezett. Nem hiszem, hogy eszrevenne, hiszen a szemvizsgalathoz o nem fog ugy belenezni a szemedbe...
2016. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rutinos doki simán látja. Miért nem akarod hogy belekerüljön?? Jobb ha benne van és viseled a lencsét vagy szemüveget mint hogy nekiálljon kötekedni a rendőr (ha nem tud semmibe akkor keres valamit, sajnos mi találkoztunk ilyennel...) Egyébként lehet úgy hogy szemüveg és lencse kód kerül bele, akkor nem tud mibe belekötni a rendőr, ha rajtad van vagy épp nincs.
2016. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretném, hogy belekerüljön, mert apukám is szemüveges, igaz neki sokkal erősebb dioptria és mindig kell lennie az autóban egy pótszemüvegnek, mikor volt 3 autónk és felváltva járt velük, akkor ide-oda kellett pakolgatnia a pótszemüveget. Ezt szeretném elkerülni, illetve, ha később megállít a rendőr, akkor nem akarom, hogy emiatt esetleg gond legyen, természetesen magam is érzem, hogy vezetéshez szükséges.

A háziorvos szerintem nem ért hozzá annyira, bár a kontaktlencse szerintem észrevehető, főleg ha közelről belenéz a szembe, vagy a vizsgálat során csak le kell olvasni a táblát?

2016. máj. 31. 14:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam legutóbb akkor rendesen belevilágított a házidoki és elküldött szemészetre, sőt még fülészetre is hogy minden tuti legyen, szóval nálunk alapos a doki!

Apukámnak a házidokija pedig egyben foglalkozás egészségügyi szakorvos, neki csak olvasó kell és az mindig a kis autóstáskájában van, nem látta a doki, de az is kiderült ott mert könyvet is adott hogy abból olvasson!

2016. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Én nem értem az ilyen embereket, esküszöm... most komolyan azért akarod átb--ni a háziorvost meg az egész rendszert, mert lusta vagy betenni a kesztyűtartóba egy szemüveget?

És ha romlani fog a szemed, akkor majd magyarázkodsz, hogy hogy lett tökéletesből hirtelen -3? Vagy majd akkor is trükközöl a kontaktlencsével?

Egyébként észre fogják venni, nem hülyék. De pl. ha lencsét hordasz, nem kell mellette szemüveget tartanod a kocsiban. Sőt, hogy megnyugodjon a kis lelked, a legtöbben nem raknak el tartalék szemüveget, főleg, ha csak vezetéshez hordják a másikat.

Ettől függetlenül téged is érhet még olyan helyzet, amikor szükséged lenne a szemüvegre, sőt, ha véletlenül balesetet okozol, és kiderül, hogy pont elfelejtetted a nemtartalék szemüveged, és amiatt történt, akkor úgy megcsesznek, hogy többet nem kell vezetned. Ha életben maradsz.

Na, megéri?

2016. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt mi írja elő, hogy pótszemüveget kell magammal hurcolni az autóban?
2016. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
OK, most megnéztem, annak kell, akinek a 110 kód szerepel a kategória után a jogsiban. Nekem 101 van, az csak maga a szemüveg előírása. Ezt a 110-et elég durva lencsékhez írhatják, mert nekem két -4,25 van, mégse kaptam ilyet, pedig én szemüveg nélkül biztos nem vezetnék, mert szart se látok úgy.
2016. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Mi írja elő?: jogszabály? T.i., ha valakinek nagyon rossz a szeme, akkor kötelező plusz szemüveg, apukámnak 4-5 körüli.


– Ha a 110-es kód szerepel a jogosítványunkban, akkor tartalék szemüveg kötelező.

– Ha ezt nem tartjuk be, 5-50 000 forintra büntethetnek.


Kedves Utolsó Előtti!

Nem tudom, mi késztetett erre a stílusra, hisz mint írtam, magam is érzem, hogy távolra szükséges szemüveg, így nyilván vinném magammal, nyilván nem célom sem mások sem a saját életem veszélyeztetése.

Mivel rendszeresen járok látásvizsgálatra, így nem fog a szemem hirtelen ennyit romlani, mégis kinek kellene magyarázkodnom? Ha mégis romlana, akkor lehet kapni -3-as kontaktlencsét és szemüveget is, a következő orvosi vizsgálatot pedig 10 év múlva kell majd megejteni ha jól tudom, így 10 év alatt simán romolhat 2 dioptriát, de még többet is. 3 éve egyébként tökéletes volt a látásom, majd 0,5-re romlott és az elmúlt 1 évben még 0,25 dioptriát, így nem kizárt az általad hirtelennek ítélt romlás.

"a legtöbben nem raknak el tartalék szemüveget, főleg, ha csak vezetéshez hordják a másikat. " - Ez téves infó, ugyanis akinek annyira rossz a szeme, annak benne van a jogsiban a tartalék szemüveg, lásd. első bekezdés. Tehát érthető, hogy a "legtöbben" nem raknak el tartalékot, hisz minek raknának, ha nem kell?


Egyébként azért nem akarom, hogy észrevegye, mert a háziorvosunk ahol kéne ott nem gyógyít (egyszer erős felfázással elmentem hozzá, majd közölte, hogy menstruálok, szedjek vitamint, másik esetben 2 hétig fájt mindkét fülem, nem hallottam, két hét alatt 5-ször voltam nála, hogy egyre rosszabb a helyzet, nem vette komolyan. Ellenben mikor a nőgyógyászom nem rendelt és megkértem a nőgyógyászati papírjaim kíséretében, hogy írjon már fel nekem fogamzásgátlót (a nőgyógyász javasolta, hogy háziorvossal is írathatok ha ő nincs), akkor a kedves háziorvos nem vplt hajlandó, csak akkor ha elmegyek megint vérvételre.)

Ebből láthatod, hogy a dolgát nem végzi, így félek, hogy a jogosítványhoz szükséges papírba vajon mit írna.

2016. máj. 31. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!