Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Idegbeteg vagyok?...

Mi lehet ez? Idegbeteg vagyok? Vagy csak kimerült?

Figyelt kérdés

Amikor már nagyon ki készülök elkezd nyomni a mellkasom, nagyon ingerlékeny vagyok, kiabálok mindenkire (a fiaimra is) aztán elkezd szorítani a torkom, sírok egy jót aztán jobb lesz.

Aztán persze bocsánatot kérek mindenkitől. A fiaimat jól megszeretgetem.

Régebben nem volt ilyen. Októberben kezdődött. Hányinger, mellkas nyomás, torok szárítás.. Most meg ez. Mi lehet?

23 éves vagyok. Hamar lettem anyuka, keveset járok el itthonról, nincsenek barátaim, nincs időm magamra. Keveset alszok. Ez lehet a baj?


2016. jún. 4. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szegény :( Komoly stressz jeleit mutatod, ennek a fizikai tüneteid tapasztalod magadon. Ezt bizonyítja az is hogy a sírástól jobb lesz. Azzal tudod úgy látszik levezetni egyedül. Valami úgy tűnik túl sok neked. Próbálj rájönni mi az ami zavar, mi az az élethelyzet amivel nem tudsz elbánni, esetleg tud e valaki segíteni neked. Ideiglenes megoldásként citromfű tea, és ezek a valeriána relax és társai készítmények segítenek a tünetek enyhítésében. De hosszú távon csak az lehet a megoldás ha a problémát megszünteted, vagy új stresszkezelési módszert tanulsz.
2016. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen tüneteim, azért mert nem bírok megbékélni a mostani életemmel, de kitörni sincs esélyem egyelőre.

Szerintem neked az utolsó 3 sorban ott a válasz a bajaidra.

2016. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, stresszes-pánikos tünetek, idegi túlterheltség.

A fiaid meg bipolárisok/neurotikusok/pszichotikusok lesznek, ha következetlenül viselkedsz (kiabálás-szeretgetés). Ne rajtuk vezesd le.

2016. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nem ok nélkül szidom le őket. Csak túlreagálom. És nagyon kiborulok. De akkor oda figyelek ezentúl! Jó anya akarok lenni!
2016. jún. 5. 07:04
 5/5 anonim ***** válasza:

1) Orvos! Nem árt, és ha van valami komoly bajod életet menthet.

2) Gyógyteák, lassabb komoly zene, mozgás (séta, meditáció, jóga, kosár, bicikli...). A kamilla tea estére pedig jó az alvásra.

3) Ha nincs időd magadra, és nem tudsz kikapcsolódni, akkor sok felesleges stresszt tartasz meg. Szerintem hülyeség azt gondolni, hogy rossz anya valaki, mert egy barátnőjével jól elbeszélgetnek egy kávé mellett, vagy elmegy fodrászhoz negyedévente. A baráti kapcsolatok pedig nagyon fontosak -ha nincs kivel megosztanod a gondodat, akkor ne csodálkozz, hogy magányos leszel néhány év múlva. Legalább írd le egy füzetbe, vagy keress valami hobbit (akár főzhetsz is, akkor a fiad is segíthet és közös programot csinálsz vele) amin levezetheted a dolgaidat. Itt gyakorin pld. sok emberrel lehet beszélgetni, keress olyat akinek hasonló problémái vannak.

3) Ahogyan előbb hoztam fel példának a főzést, vagy akár a takarítást, sétát ne fárasztó rutinként éld meg. Élvezd ki, hogy érzed a fák lombjainak illatát, az eső utáni tiszta levegőt, látod a színes szivárványt az ablakból, hogy szépen rendet raktál és büszke lehetsz magadra, azzal, hogy sütsz néhány pitét mekkora öröm lehet ezzel meglepni a családodat, vagy amikor a fiad boldogan rohan feléd...

4) Az én anyám dettó ilyen volt. Nem akarlak megbántani, de baromi szar gyerekkorom volt azzal, hogy minden ért leordított aztán meg úgy tett mintha semmi nem történt volna. Most még kicsi, és elnézi, de nagyobb lesz és mindent visszafogsz kapni, hogyha nem fejezed be ezt a viselkedést. A legegyszerűbb az, ha elszámolsz 10-ig, és a fiaddal azután foglalkozol, hogy pihentél kicsit.

2016. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!