Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltam vérvételen. Pár szám...

Voltam vérvételen. Pár szám magasabb vagy alacsonyabb a kelleténél, nagy baj ez?

Figyelt kérdés

Munkába álláshoz kell.


A bal oldali szám,ami nekem van,a jobb oldali szám a normál érték.


Bilirubin

20,0 umol/L <18,8


GPT

53 U/L. 10-41


Neutr. gran.

44,60% 50,00-70,00


Lymphocyta

42,40% 20,00-40,00


Monocyta

8,60%. 2,00-8,00


RDW

11,4%CV. 11,6-14,8


MPV

7,4fL. 8,0-10,0


Ez a pár van ami alacsonyabb vagy magasabb a normál értékhez képest.

Jövő héten megyek az üzemorvoshoz,de nem bírok addig várni.

Nagyon rosszak az értékek?


2016. jún. 9. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hány évesed van? Mennyi alkoholt szoktál fogyasztani? Ezek nélkül nem nagyon tudok mit mondani
2016. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hány éves vagy*
2016. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Egyik sem olyan kiugró eltérés, ami miatt különösebben aggódni kellene.:-)
2016. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nincsen ezzel semmi gáz, ezek csak referencia értékek, viszonyítási alap, nem akkora az eltérés, hogy izgulnod kéne.
2016. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

utolsó már ne haragudj de tévedsz.


a magas GPT érték máj zavarára utalhat azért kérdeztem iszik e alkoholt.


bilirubin nem gond ha alacsony.


lymphocyta hogy magas leukémiára utalhat, de súlyosabb fertőzés esetén is megemelkedhet. De mivel neked a monociat is emelkedett így daganatra utalhat ez is. Az RDW alacsony ez is vérképző szervrendszeri zavart jelezhet tehát a vér alakos elemei nagyon homogének tehát azonos nagyságúak ez okozza a magas RDW szintet a vérben. Ez lehet alkoholtól is akár.


Az MPV pedig a vérlemezkéid méretére utal tehát a csontvelőd nem tud elég vérlemezkét előllítani így alacsony lesz az érték.


Na most én azt gondolom ne munkahelyre menj hanem orvoshoz mert a vérképző rendszereddel valami gubanc van! Leukémia, fehérvérűség kezdődő stádiuma pont ilyen.

2016. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Ja lemaradt a granulocita.

Neutr gran. hát ez nrutrofil granulocita hivatalosan. Mivel neked ennyire alacsony így már neutropéniának is hívják.

Csontvelőkárosodásra utal az alacsony érték, CLL-ben leggyakoribb (Chronic Limfoid Leukemia)

2016. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

ja is ezért a két válaszért kérem a zöld mancsot! :)


ötödéves Orvostanhalgató vagyok :)

2016. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok, 184 cm magas,88 kg.


Hát most a héten eddig 3 nap ittam egy 4 decis 1,5%-os alkoholtartalmú italt. Ezt is csak azért,mert új ízek és érdekelt.


Töményet április végén ittam utoljára,meg most egy hónapja kb. Ha időt kéne mondanom,akkor úgy 1,5-2 havonta van nagyobb mennyiség.


Az értékeket nem befolyásolja az,hogy nem ettem és nem is ittam vérvétel előtt?

Úgy volt,hogy reggel 8-kor keltem,9:30-10-kor már csapoltak.


Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 9. 17:50
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

nem csapoltak hanem vért vettek tőled!


Vérvétel előtt nem szabad enni, inni ez alap

2016. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom utolsó válaszoló, azért ne temesd már a kérdezőt! :) (nem hinném, hogy orvostanhaLLgató vagy, ha még írni sem tudsz...).

Kedves kérdező! Ezek egyáltalán nem vészes eltérések, teljesen normális a vérképed, a GPT egy kicsit magasabb, de nem hinném, hogy kezelésre szorulna. Leukémiád, és más fentebb említett betegséged biztos nincsen, leukémiában több ezres lymphocytával lehet találkozni, neked csak 2%-al több. Ezek csak referenciaértékek, függ attól, hogy hány kiló vagy, hány éves, stb. stb., ezeket általában nem szoktál figyelembe venni a referencia értékeknél. Nem véletlen, hogy mindig az orvossal kell konzultálni a laboreredményről, mert ő ismer téged, és könnyen abba a hibába eshetsz, mint a felettem lévő válaszoló... (aki valószínűleg az internetről próbált téged diagnosztizálni...)

Üdv. egy szintén eü-ben tanuló

2016. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!