Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bolhacsípés előfordulhat...

Bolhacsípés előfordulhat vállon, háton, felkaron is?

Figyelt kérdés
Egészen biztos hogy bolhákról van szó, gondolom a macska hozta be. Egy olyalon azt olvastam hogy a bolha csak lábfejen és bokakörnyékén csíp. Valóban ott van a legtöbb csípésem, de a vállamon, felkaromon és a hátamon is emgjelentek piros foltok. Ezek is bolhacsípések lehetnek vagy másra kell gondolnom?

2016. jún. 11. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Állítólag a lábakat, az alsó végtagokat és a törzset csipkedi legtöbbször, de ha már nagoyn el vannak szaporodva, akkor szerintem csíp az mindenütt.
2016. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ma az ágyamban találtam kettőt a lepedő felső részén, ebből gondoltam akár a hátamra is mehettek. Jobban megnéztem a lepedőmet, és láttam nagyon apró foltokat rajta, olyan színük volt mint az alvadt vérnek. Természetesen ment minden a mosásba. Én hülyeségem, nem is gondoltam erre. Már jó ideje megjelentek a foltok de azt hittem csak a melegtől jöttek elő kiütéseim, vagy a mosóporra vagyok allergiás. Csak pár napja tűnt fel amikor néztem a kiütéseket a lábamon hogy fekete rovarok épp rajta voltak és elugrottak... Rosszul vagyok az egésztől. Elég venni bolhaírtószert és "elintézni a macskát" vagy külön szakembreket érdemes hívni? A csípésekkel elmenjek orvoshoz?
2016. jún. 11. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:

A csípéseket kenegesd Fenistil géllel, az állatokat bolhátlanítsd és hívj szakembert, mert az egész lakást le kell permetezni, házilag már nehéz kiírtani ha így elszaporodtak.

Mindenesetre addig is mindent alaposan portalaníts, porszívózz, forró vízzel moss fel, a nehezen elérhető helyeken is.

2016. jún. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. jún. 13. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!