Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyek állandóan...

Hogyan ne legyek állandóan fáradt?

Figyelt kérdés
Gyárban dolgozom, közepes nehézségű fizikai munkát, talpalva, 8 óra, heti 6 nap. Az az egy nap, a szombat nagyon hiányzik, hogy szabad legyen, pontosan érzem. De nincs mit tennem nekem kell alkalmazkodni, mit tudok tenni, hogy könnyebb legyen? 2 hónapja vagyok itt, valószinüleg valamennyire majd hozzászokom, illetve mellette még itthon is tornázom, hogy erősödjek. "Csodaitalt" is iszom, vitaminkoktélt ami határozottan segit. Az időjárásváltozást is megérzem amúgy, bágyadtabb szoktam lenni egyes frontokkor. Az agyam nem működik jól, főleg hét vége közeledtével. Pl a párommal is összekaptam mert érzékenyebb voltam és felnagyitottam egy (valós) problémát. Nem szeretném, hogy ezentúl ilyen legyek. Mit tudok tenni, hogy fittebb legyek, és olyan mint régen, amikor még nem dolgoztam? Mert akkor kipihenten azért más voltam.
2016. jún. 20. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

a vitaminkoktél szerintem teljesen felesleges.

Gyárba ha nincs idő enni akkor natúr zabpehelyet egyél péksüti helyett

Rendesen edzél, a gyári munka amúgy is igénybe veszi a gerincet, csináld ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

2016. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vitamin: Nem feltétlen kell csodakoktél. A lényeg, hogy legyen benne A, B komplex, és E vitamin. Ezen kívül Omega3 és folsav valamint PABA.


Mozogj.

A tornán, erősítésen kívül nézz utána a helyes testtartásoknak (pl. soha ne nyomd hátra a térded, figyelj arra, hogy minél egyenesebben, de nem túl feszesen tartsad magad, csak guggolásból emelj, ne hajolj, stb.)


Relaxálj. Jóga, agykontroll, progresszív relaxáció. Írd be a keresőbe, hogy stresszoldó technika és válassz egyet ami leginkább tetszik.


Forró vizes fürdő .. ha altat este, ha felpörget reggel. Az izmoknak mindenesetre jót tesz, lazítja őket. Kicsit tudod kombinálni illatokkal.


Amúgy is használhatsz illatoka (füstölő, gyertya, illóolaj) a lakásban. Minden illatnak más és más a hatása.


Kérd meg a férjedet, hogy masszírozzon meg. Az érintés (a szexen kívül is) nagyon fontos.


Egyél rendszeresen és rendeset. Akár itt a Sport testépítés kategóriában kérdezzél. Szerintem segíteni fognak akkor is, ha nem kifejezetten edzéshez kell.


Hétvégén pörgesd föl magad kávé (cukor és tej nélkül, ha így nem megy akkor koffein tabletta vagy cink és ginko), élénkítő teákat próbáld végig, energiaital (mértékkel, tudatosan alkalmazva).


Amennyire tudod automatizáld a feladataidat. Rendszerezz, alakíts ki kockaságokat (megszokásokat), hogy ne kelljen mindenen külön gondolkodni.


Ja és reggel lassan kelj amennyire tudsz és este is legyenek lefekvés előtti szokások, hogy ne hirtelen ébredj és ne hirtelen aludj, mert az is megterheli az idegrendszert.

2016. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vastabletta, hangulatjavítónak meg D-vitamin.
2016. jún. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!