Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek a pulzusszamok mennyire...

Ezek a pulzusszamok mennyire normalisak?

Figyelt kérdés

Nyugalmi allapotban az elobb mertem a vernyomasom, a pulzusom 58 volt. Kivittem a ruhakat szaritani, utana megmertem ismet, 72 a pulzusom. Ezek nem tul alacsony szamok?

25 eves no vagyok, tachikardiara (magas pulzus) szedek betablokkolot. Amiota szedem jobban vagyok, nem szedulok, csak aggaszt, hogy most mintha tul lassan verne a szivem. Gyogyszer elott 80-90 ala nem ment nyugalmi allapotban sem a pulzusom, tehat most sokkal jobb, de ez nem tartozik a tul alacsonyak koze? Seta kozben sem ugrik felnagyon, 60-75 kozt mozog altalaban.


2016. jún. 22. 14:21
 1/9 A kérdező kommentje:
*fel nagyon
2016. jún. 22. 14:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem alacsony, ez pont jó, ha egyébként jól érzed magad.
2016. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jol erzem magam, kicsit szedultem ma, de az alacsony vernyomas + idojaras miatt, ittam kavet es most jobb, de a pulzusom tovabbra is alacsony. 60 ala nem nagyon ment meg le, es aggaszt a dolog. De talan pihenes alatt ez igy jo, nem tudom.
2016. jún. 22. 14:31
 4/9 anonim ***** válasza:
A 60/perc körüli nyugalmi pulzus teljesen egészséges. Alapvetően nincs olyan, hogy alacsony pulzus, ha valakinek nincsenek egyéb panaszai, akkor az a jó, ha minél alacsonyabb. Durva sportolóknál akár 30/perc alatt is lehet :)
2016. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ertem, koszi. Es mik az esetleges tunetek, ha valakinek alacsony a kelletenel? En nem sportolok, vagy ha az annak szamit ha egy tipego utan szaladgalok... :D Kulonben akar gyorsabb setanal is szinte valtozatlan a pulzusszamom. Most majd allandoan ezt fogom figyelni magamon (hipochonder vagyok kicsit...)
2016. jún. 22. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a kezelőorvosoddal, lehet csökkenteni kell a bétablokkolót.
2016. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1/4 tablettat szedek, ami 10mg, nem kellene, hogy tulsagosan levegye a pulzust. Holnap megyek dokihoz, majd megkerdezem, hogy ez mitol is lehet.
2016. jún. 22. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem vagyok orvos, de az teljesen biztos, hogy az optimális nyugalmi pulzus a 60-80/perc közötti. Régebben 100-at mondták felső határnak, de manapság az az álláspont, hogy 80 felett már megnő a szívbetegségek kockázata. Gondolom az, ha túl alacsony, abban nyilvánul meg, hogy akkor túl alacsony a vérnyomás, aminek megint csak nincs értelme, mert ez is annyit jelent, hogy olyan alacsony, ami már problémákat okoz :) Gondolom ilyen szédülés, ájulás, fáradékonyság, ilyesmik.
2016. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem most perpillanat 62 a pulzusom így ülve, az előbb megszámoltam :)
2016. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!