Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Pro Familia receptírás hogy...

A Pro Familia receptírás hogy működik?

Figyelt kérdés
Miket írhatnak fel így az orvosok? És kiknek? Az oké, hogy egyeneságú rokon, de abba felmenők, testvérek és utódok (gyerek, unoka stb) tartoznak vagy hogy van ez? Házastársnak/bejegyzett élettársnak is írhatnak fel? Vagy unokatestvérnek?

2016. jún. 22. 15:06
 1/4 szamo77db ***** válasza:
Volt egy unokatesóm, gyermekgyógyász. Már nem él, halálra itta és morfiumozta magát. A nagymamánknak ontotta a különböző altató, nyugtató, fájdalomcsillapító gyógyszerek receptjeit. A recept felső részére annyit írt: "pro famile". Kész. Hogy most mi a rend, azt nem tudom.
2016. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Részvétem, de ez nem "tipikus". Azt tudtam, hogy családnak elvileg több fajta gyógyszert írhatnak fel, mint a betegeiknek /konkrétan úgy hallottam, hogy antidepresszánson kívül bármit/. A legtöbb orvos családnak csak antibiotikumot, fájdalomcsillapítót és hasonlókat ír fel szükség esetére, hogy ne kelljen minden sz_rral háziorvoshoz rohangálni, elvégre ő is orvos. Leginkább az érdekelne, hogy a "családba" kik tartoznak. Pl ellenkező nemű párok esetén a házastárs is? Vagy azonos neműeknél a bejegyzett élettárs? Unokatesók és testvére gyerekei? Vagy csak felmenők és utódok?
2016. jún. 22. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem: Szülők, testvérek, élettárs(bármely nemű, csak bejegyzett legyen), házastárs), gyermekek.
2016. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ellenkező neműeknél nincs bejegyzett, max nyilvántartásba lehet venni. Bejegyzett élettársi kapcsolat csak azonos neműeknél van és jogilag (öröklés, vagyonmegosztás...stb) ez megegyezik a házassággal, csak pár dologban tér el pl örökbefogadás, névfelvétel és ilyesmik.
2016. jún. 23. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!