Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehéz fizikai munkától megeröl...

Nehéz fizikai munkától megeröltetett fájó, merev, zsibbadt alkarra, csuklóra, ujjakra hideg vagy meleg vizes borogatás ajánlott?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy hétben nehéz fizikai munkát végeztem napi 12 órában, amihez nem voltam hozzászokva. A váll, csukló és az ujjak voltak csak kitéve a megeröltetésnek. A vállam az még el is megy, de az alkaromtól egészen az ujjaim végéig már elviselhetetlen a fájdalom/ hullámzás szerű sajgó fájdalom/. Az ujjaim megvannak merevedve, alig birom behajlitani. A csuklóm szintén nagyon gyenge. A legdurvább fájdalmak éjjel, reggel vannak amire felébredek és órákig csak szenvedek. Pár perc nyugalmi helyzet után zsibbadni kezd a kezem csuklótól lefelé...ezt éjjel-nappal csinálja. Utánanézegettem neten és gyanus hogy kéztőalagút szindrómám lehet. Hideg és meleg vizzel is próbáltam áztatni a kezem és mindkettő esetben egy kis javulást érek el. A hidegtől elmulik a fájdalom, a melegtől viszont részben visszatér az ujjaim hajlékonysága szinte majdnem eredeti állapotba, de természetesen ez is csak rövid ideig. Nem tudom hogy melyiket kéne használnom, mert gondolom csak az egyik lehet hasznos. Orvoshoz eltudnék menni, de nem nagyon akarok, mert külföldön dolgozok és tartok tőle hogy kiirna.

2016. jún. 23. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:

sérv is lehet, ha rossz a tartásod, az sokkal gyaroribb, szerintem edzél hátra, vállra mindenképp, lehet pár edzés helyre tesz.

Edzést hétvégén kipihened, utána már lehet hét közbe is megy fél óra, heti 2szer

2016. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!