Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az lehet, hogy lisztérzékeny...

Az lehet, hogy lisztérzékeny vagyok, de nem mutatja ki a vérvizsgálat?

Figyelt kérdés
Szinte minden tünetem egyezik a gluténérzékenységgel,de voltam vérvizsgálaton,ami negatív lett.Kivéve egy érték,ami magasabb.Azt mondta a doktor,hogy ez a tejfehérje allergiára utal,ezért tartsak tejmentes diétát.Már kb. 2 hónapja csinálom,de nem enyhült egyik tünetem sem.Az egyik ismerősöm mondta,hogy van akinél nem mutatja ki a vérvizsgálat,és mégis érzékeny a gluténra.Esetleg biorezonanciára érdemes lenne elmenni?Azt hallottam,hogy nagyon jó.

2016. jún. 26. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Valahol szeretnéd papírral igazolni hogy érzékeny vagy, vagy miért ragaszkodsz ehhez az egészhez ennyire ? Nem elég hogy te magad tudod és betartod a diétát ?
2016. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak szeretném tudni(és a családom is),hogy tényleg az vagyok-e mert az orvosok mar mindenfélét mondtak,és már elegünk van.Szeretnénk már a végére járni.A másik meg az,hogy igen,kéne papír róla,mert suliban papir nélkül nem adhatnak olyan ételt,és muszály lesz majd ott ennem,mivel vidéki vagyok.
2016. jún. 26. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológusnál voltál? Mert a gluténérzeknységet vékonybél biopsziával mutatják ki, nem vérteszttel. Nézz utána, azok elég gyakran adnak téves eredményt.
2016. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gasztroenterologus küldött vertesztre.Ő mondta a tejfehérjét is.
2016. jún. 26. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj hozzá vissza és kérj szövettani vizsgálatot.
2016. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a cöliákia kimutatására a vérvizsgálat nem a legjobb. általában csak megerősíteni szoák vele az eredményt. mindenképpen tükrözés, és közben vékonybél-biopszia lenne a megoldás. az tuti eredményt ad.
2016. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem folyton hányingerem volt, kavargott a gyomrom..stb.. Elmentünk 2 gasztros dokihoz, -az egyik alig csinált valamit -a másik egy csomó vizsgálatot csinált. +adott savgyógyszert ami csökkentette a savam. Ettől egyre rosszabbul voltam. De a doktornő azt mondta, hogy még szedjem mert lehet nem hatott még....Már aludni se bírtam, enni meg pláne (5 hónap alatt -11 kg) Mindennapos fejfájás is társult. aztán elmentünk természetgyógyászhoz (aki tényleg nagyon profi)és ő elmondta a leleteimből (amire a doktornő azt mondta h tökéletes) hogy be van gyulladva a vékonybelem és ezáltal 'kialakulóban' van a tej(nemcsak laktóz) és gluténérzékenység...2 hónapja nem eszem egyiket sem, és teljesen elmúlt az összes tünetem

Ennyit az orvosokról 😀

2016. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Azt hiszem sorstársak vagyunk!😄én is voltam biorezonancián,és nekem is laktóz-,és glutén intoleranciám van+még candida gombás is.Kb.4hete csinálom a diétát,és a kiütések a karomon tűnnek el,az arcomon,pedig már Nénje nincsenek is!!😁😁
2016. aug. 9. 22:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Na akkor örülök neki sorstársam!☺

Én ~3 hónapja és semmi bajom😁 Kitartást!😇

2016. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!