Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van ez a düh?

Mitől van ez a düh?

Figyelt kérdés

Tök nyugodt természet vagyok, ritkán vagyok úgy igazán ideges. Viszont vannak időszakok (kb. fél vagy 1 óra), mikor a legkisebb, de tényleg a legkisebb apróságon felhúzom magam. Abban a pillanatban mindenkit tisza szívemből gyűlölök. Olyankor inkább elvonulok, mert félek, hogy olyat mondok, amit aztán megbánok. Aztán elmúlik. Néha szoktam ütni magam, mert nem tudom levezetni ezt az érzést, de mostanában igyekszem ezt abba hagyni, elkezdek visszafelé számolni magamban és az segít.

Ez beteges? Vagy normális, egyszerűen csak ilyen vagyok?

23l



2016. jún. 29. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az onmagad utogetese szerintem mar nem normalis.Valami lappanghat benned (elmeny, erzes, vmi negativ dolog az eletedben amivel nem akarsz megkuzdeni de kellene), ami ezt kivaltja.

Mondhatnam azt is hogy nem birod a meleget, de a sajat magad utogetese sztem nem normalis ebben a korban.Mac par evesen.

2016. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Max.
2016. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A düh az élet és az emberi természet része mindneki máshogyan dolgozza föl a szeretetet fájdalmat vagy az esetedben a dühöt a tudatod gátad tud szabni a kitörésének ha megtudod magadnak magyarázni hogy tulajdonképpen kire vagy dühös! Mivel bisztosan nem akarsz ártani senkinek csak elöntenek az érzelmek amiknek nagyon nehéz parancsolni.. egy hatalmas sohaly pár pillanatra lecsukod a szemed es kiengeded mintha csak a levegövel együtt a düh is távozna! Csak akarat kérdése
2016. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Le kell vezetni. Lenyelni nem szabad, mert megbetegít, csak kiadni magadból.

Én már 16 éve videójátékokat használok erre a célra. Elvonulok, mert előre tudom, hogy hullaideges leszek. Csal a játék, persze bagatell ezen felhúzni magam, nyilván nem is ez történik, hanem ekkor adom ki a felgyülemlett stresszt.


Anyázok egy sort, hőbörgök, majd kikapcsolom, és nyugodtan élem tovább az életemet.


Azt is megfigyeltem, hogy lazább időszakokban, vagy akkor, amikor gyakrabban meditálok, a videójátékok alatti dühkitörések is sokkal, de sokkal enyhébbek.


Magadat ne ütögesd, csak kárt okozol ezzel. Püfölj egy párnát, összegyűrt takarót, úgysem a törés-zúzás a lényeg, hanem a magadból kiadott feszültség.

2016. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!