Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől zsibbad a kezem? El fog...

Anneee25 kérdése:

Mitől zsibbad a kezem? El fog majd múlni? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta folyamatosan zsibbad a bal kézfejem. Olyan érzés, mint amikor sokáig szorítottam valamit és elengedem.

Pár napja is időszakosan zsibbadt, csakhogy most nem múlik....

Voltam háziorvosnál, mindkét kezemen mért vérnyomást, ami teljesen normális volt. Azt mondta, nem gondolná, hogy keringési zavar.

Nagyon idegesít, főleg hogy van egy 3 hónapos babám, akit emelek, fogok és utálok bizonytalan kézzel hozzáérni.

Szerintetek mi lehet ez? Miért nem múlik? Mit jelez?

Van rá bármi ellenszer?


2016. júl. 6. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy megerőltetted a kezed? Gondolom pici babával még pihentetni sem tudod. Pedig azt kellene.
2016. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt neurológussal kellene megnézetni, nemcsak keringési zavar lehet, hanem rengeteg betegség is. Ha kivizsgáltak és minden oké, akkor pszichésen van, ami azért különösen vicces, mert azzal semmit nem lehet kezdeni, nekem is sokat zsibbad, a lábaim is.
2016. júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ragaszkodj hozzá, hogy az orvos elküldjön többféle vizsgálatra, pl neurológushoz. Ha van egy tartós tünet, akkor azt nem lehet figyelmen kívül hagyni. [link]
2016. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet carpalis-alagút szindróma is, de pár nap után még nem lehet tudni.

Megelőző jelleggel megpróbálhatsz nyomkodni valami kisebb maroknyi, rugalmas dolgot (lehet egy törölköző sarka is), meg tornáztatni a csuklód, így:


https://www.youtube.com/watch?v=fBLIFsGBQro&t=2m12s


(egy csontkovács)

2016. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!