Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiválthatom én a barátnőmnek...

Kiválthatom én a barátnőmnek felírt gyógyszert a gyógyszertárban?

Figyelt kérdés
Kiválthatom én a barátnőmnek felírt gyógyszert a gyógyszertárban? (Fogamzásgátló) Természetesen nem én szedném csak nem futunk össze ma és előre szeretnék picit dolgozni. Aláírni sem tudta a vényt így a kérdés az, hogy én is aláírhatom e az átvevőnél?

2016. júl. 20. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiválthatod.
2016. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azt csak ő írhatja alá. Ha alá van írva, úgy kiválthatod.
2016. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az aláírása kell rá, anélkül nem válthatod ki. Viszont kutyát nem érdekli (sajnos) ha aláírod helyette. Volt hogy anyukám kért nekem receptet és ki is váltotta mert nem voltam otthon még, aláírta ő és ennyi.
2016. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Leírom a végeredményt, hogy a jövőben erre a kérdésre választ keresők megtalálhassák: Engedték kiváltani, csak alá kellett írnom az átvevőnél és a BETEGnél is kérték. Azt mondta a gyógyszerész, hogy nem számít.. Biztos nem ellenőrzik ezeket.
2016. júl. 20. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Na de jó! Köszi a visszajelzést! Én írtam, hogy a barátnődnek kell aláírnia - nekem volt ebből problémám. De ebben a városban nagyon bunkók az emberek, szóval meg se lepődök, hogy mindenbe belekötnek.
2016. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként is mire mennek az átvevőnél egy aláírással? El sem lehet olvasni. Ha meg el is lehetne, nincs mivel összehasonlítani, mert gondolom nincs meg nekik mind a 9 millió ember aláírása katalogizálva.
2016. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bensdorp ***** válasza:

Higgyétek el, egy patikusnak sem az a leghőbb vágya, hogy gyűjtögesse az aláírásokat. Az OEP viszont csak azokra a vényekre adja meg a támogatás összegét a gyógyszertárnak, amelyek alá vannak írva az átvevőnél (illetve néhány buzgó regionális EP-nél mindkét aláírást megkövetelik, különben elbukta a támogatást a patika). A gyógyszertárak egy részében nem húzzák az időt az aláírattatással, inkább bekörmölnek valamit utólag, úgy sincs ember, aki vizsgálná a hitelességet. A többi gyógyszertárban pedig nem szeretnének okiratot hamisítani, még akkor sem, ha egy szinte soha nem ellenőrzött dologról van szó - ők aláírattatják a vényt az emberrel.


Az aláírások lényege egyébként a következő:

- A beteg aláírását az orvosnál kell megejteni, bizonyítva ezzel, hogy a kivizsgálás alapján felírták neked a gyógyszert, te pedig átvetted a vényt.

- Az átvevő aláírásánál a kiváltás szándékát igazolja az, aki elmegy érte a gyógyszertárba.

Az aláírásokra akkor lehet szükség, ha vénylopás vagy -hamisítás történik. Az ilyen büntetőjogi esetekben az aláírók igazolni tudják, hogy valóban nekik írták-e a vényt, és valóban ők váltották-e ki. Hát ezért kell a valós szereplőknek aláírogatni a vényeket.

2016. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!