Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek azért, hogy a...

Mit tehetek azért, hogy a fóbiám elmúljon?

Figyelt kérdés
Már egészen kicsi korom óta arachnophobia-m van (aki nem tudná mi az, az arachnophobia=pókiszony). Az egészen apró pókoktól is rettegek, és ha egy bemászik a lakásba, nem merek hozzányúlni, mozdulni sem merek, és ilyenkor mindig segítséget kell hívnom. És ez elég idegesítő, és néha kellemetlen. Ha például egyedül vagyok otthon, és meglátok egy pókot, akkor egész végig az ágyamon ülök, és nézem, hogy a pók mikor mozdul meg. Nem merek semmit sem csinálni, amíg a pók ott van, de nem tudok még a közelébe se menni. Kérlek, segítsetek! Mit tehetek ez ellen? A hasznos válaszokat előre is köszönöm!

2016. júl. 23. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Az emberek 90%-a nem mer hozzájuk nyúlni, sem a közelükbe menni, ahogy más rovarokhoz, bogarakhoz, rágcsálókhoz sem. Ez még nem fóbia csak egy alapvető félelem. Fóbia esetén te pánikrohamot kapnál, ami nem egyenlő egy túlértékelt félelemmel.


A terápiás foglalkozások általában abból állnak hogy bemutatják a félelem tárgyát, eloszlatják a téves ismereteket ha abból is adódik a félelem, majd kapcsolatba kerülhetsz a félelem tárgyával/alanyával. Mondjuk terráriumból megnézve ahonnan nem tud kiszabadulni, hogy lásd ártalmatlan, egészen addig hogy akár meg merd fogni.

Ennek sikeressége vagy sikertelensége esetén is az emberek nagy része viszolyog tőlük, ami normális.

2016. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
En is nagyon felek a pokoktol, de mostanaban mar erot veszek magamon es fogok egy legycsapot es paff leutom. :D
2016. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Taposd szét az összes pókot!!!Hirtelen más megoldást nem tudok,gyermekkoromban én is féltem,7-8éves koromig
2016. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!