Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet enyhíteni vagy...

Hogyan lehet enyhíteni vagy eltüntetni a narancsbőrt? (részletek lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és a fenekem és a térdkalácsom fölötti rész narancsbőrös. Már annyira nem vészes de azért még látszik... (igaz még csak 1 hónapja figylekek a felsorolt folgokra oda, és valamivel enyhült..de sajnos így is látszik.)

- naponta 2,5 vagy 3 liter vizet iszok

- sokat mozgok (minden nap 30percet futok és vanhoyg ez melett még tornázok is)

- nem eszek édességet és este 6után szintén nem eszek

- 2 naponta testápolózval kenem az egész testem

Itt még lenne egy kérdésem hogy a Balea-nak van narancsbőr elleni krémje. Azt érdemes lenne megvennem? És mit javasoltok a narancsbőr eltüntetésére?


2010. ápr. 18. 15:21
 1/1 anonim válasza:

14 éves lány vagyok,és ugyan ebben a cipőben járok amiben te.Szeretném ha nyárra el tűnne nekem is a narancsbőröm.Szerintem érdemes lenne meg venned a Balea-nak a krémét.A kézzel történő narancsbőr masszázs technikája egyszerűnek mondható, akár otthon is elvégezhetőek.

Mindenféleképpen szükséges valamilyen olaj (vagy anticellulitis krém) használata, amit kenjünk a kezünkre.

A kezünkkel egyenletesen vigyük fel az olajat a narancsbőrös bőrre.

Nem túl erősen az alábbi mozdulatokat váltogassuk, minden esetben a szív irányába:

hosszú, söprő simítások

gyúró körkörös mozdulatok

A mozdulatsorok lényege, hogy bemelegítse a bőr felületét

A következő masszázs mozdulatsorok feladata, a vérkeringés megindítása, ezt gyengécske csipegetéssel, nyomkodással és ütögetéssel érhetjük el.

A levezető mozdulatsor lényege, hogy megnyugtassuk a bőrt, úgyhogy széles, lassú és nyugtató simogató mozdulatokkal lazítsuk el a bőrt.

A Narancsbőr masszázs után, ha lehetőség engedi, fürdés során használjunk valamilyen mosdó szivacsot, hogy a bőrünk elhalt felsőbb rétegeit le tudjuk dörzsölni, ezzel is levegőhöz juttatva a bőrünket.

Heti 2×30 perc narancsbőr elleni masszázs segíthet csökkenteni a kialakult narancsbőrt. A hatást javíthatjuk, ha a táplálkozásunkba nagyobb mennyiségű gyümölcs és zöldség is helyet kap, valamint, ha kombináljuk testmozgással is. A különböző gépi masszírozók is kiegészíthetik a kézi vagy otthoni masszázst. Ne feledjük sok folyadékot inni (napi 2-3 liter), amely segíti a feloldott zsír és méreganyagok eltávozását

2010. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!