Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (lent)

Figyelt kérdés
A sztori ott kezdődik, h 1 éve várok arra, hogy eljuthassunk Csehországba (tavaly elmentünk volna, csak anyám végül beijedt a migrációtól). Holnap indulunk, kora reggel. De! 2 napja kértem egy új edzéstervet az edzőtől (igen, kondiba járok...), s mivel a régi edzésterv a fejemben volt, úgy mondtam el neki (ami jóval könnyebb volt, mint az új). Tehát leadott egy SZÁMOMRA erős tervet (éreztem, h sok lesz, de ennyire?) Végigcsináltam mindent, amit kért, a nagy részét sikerült is csont nélkül teljesíteni. De, 2 részt eddig teljesen elfelejtettem (tricepsz, vádli). Ezt a 2-t is megedzettem, ahogy mondta, nehezen, de megcsináltam a gyakorlatokat. A kondi után csak elég nagy fáradtságot éreztem, szóval gépeztem, és korábban mentem aludni. (ez volt csütörtökön) De tegnap reggel nagyon nagy fájdalmat éreztem a vádlimnál és a tricepszemnél, és ez azért volt probléma, mert: alig bírta kikelni az ágyból. A reggelim alig bírtam megenni, mert annyira fájt a karom a hajlítástól, hogy a kanalat is cssk trükkel bírtam a számhoz emelni. Aztán 2 meleg fürdő, és egy kis nyújtás után javult annyira a helyzet, hogy gépezni tudtam fájdalom nélkül, a karom jobban tudtam használni, de a lábam még mindig tropa volt.(bevettem magnézium tablettát is) Tegnap szintén korábban elmentem aludni, gondoltam hátha jobb lesz. De csak rosszabb, reggel még a vállam is fájt! XD (most már az kicsivel jobb). Ma bekentem magam izomlazító krémmel, bevettem kalciumot, egy kicsit jobb lett a lábam, most már legalább ülés közben nem érzem azt a görcsös fájdalmat. Szóval ti mit ajánlanátok nekem? Anyám mondta, h mozogjak, felküldött a futógépre 10 percre, nagy szenvedések árán megcsináltam... De jobb még egy szemernyivel sem lett. Nagyanyám is mozgást mondott, hát nyújtottam (hátha jobb lesz alapon megint csak xD), de nem jöt be. Sőt, egy ideig még nagyobb lett a fájdalom. Tudtok valamit még tanácsolni? Ha még egyszer bekenem magam izomlazítóval? Többet nem tudok, h mit tehetnék... A cseh útat meg csak úgy nem mondhatok le, nagyon sok pénz volt, és már 1 éve várok erre, mikor anyám megígérte, h jövőre megyünk. Még azt a lehetőséget is felvetettem anyámnak, hogyha semmi sem jön be, viszem a túrabotot, de nem, mert az úgy hogy nézne ki. Trollok kerüljenek, a normális válaszokat köszönöm. :) ps: azért írtam a családi kategóriákba, mert így többen megtalálják, hisz főoldal legtetején van a család kategória.

2016. aug. 27. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
elmész szépen az ügyeletre most és kapsz gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító injekciót
2016. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mondod? Megnézem, h nyitva-e a rendelő.
2016. aug. 27. 18:07
 3/11 A kérdező kommentje:
szombat, vasárnap, hétfő, péntek zárva, ez nem játszik
2016. aug. 27. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
ügyeletnek kell lennie
2016. aug. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt ajánlanám, hogy menj be ügyeletre (nem fognak neked nagyon örülni, arra készülj fel), még jobb, ha ismersz valaki sportorvost, és mondd el a panaszaidat. Nem vagyok biztos benne, hogy ez "csak" izomláz, jó lenne megnézni, helyi szteroid injekció (ha indokolt) gyors javulást eredményez.

A futópad hülyeség volt, ilyenkor melegvizes fürdő/borogatás, izomlazító krémek kellenek, sok folyadék, kálcium, magnézium, ha görcs is van, annak a nyújtása, kimozgatása, masszírozása. Nonszteroid fájdalomcsillapító, ennek gyulladáscsökkentő hatása is van.

2016. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Hát ez az, ha sima izomláz lett volna, akkor elmúlt volna 1 nap alatt simán.
2016. aug. 27. 18:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ha elmegyek ügyeletre, szerintetek meg tudják úgy oldani, h holnap már tudjak rendesen járni? Mert félek, h nem
2016. aug. 27. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:
ha el se mész, akkor semmi esély nincs rá
2016. aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom, ezen leginkább _PIHENTETÉS_ segítene futópad meg ilyenek helyett. Minden más sportorvos után. És legalábbis egy edzőváltás (ha már családváltás ugye nem lehetséges).
2016. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát, pihentetés most a buszon lesz, mert rengeteget fogunk utazni. Köszönöm a válaszokat, egyenlőre most szépen lassan gyógyulok.
2016. aug. 28. 04:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!