Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz e hogy a kondizás meggáto...

Igaz e hogy a kondizás meggátolja a növekedést?

Figyelt kérdés
Az egyik haverom mondta hogy nem szabad még viszonylag alacsonyan sokat gyúrni mert a bátyja is azért nem nőtt meg teljesen. Szerintetek igaz ez? Várjak még a gyúrással? vagy úgy jobb hogy ha ahogy növök úgy kondizok?
2010. ápr. 20. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
nem alacsonyan nem szabad elkezdni, hanem fiatalon, ugyanis amíg az egyénnek nem alakul ki a teljes magassága és eljár kondizni az izmok megakadályozzák a csontok növekedést, persze nő, de nem éri el a teljes magasságát és törpe marad
2010. ápr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaz!
2010. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez akkor lenne igaz,ha az izmaidat évekig befeszítve tartanád,viszont azok ellazulva vannak többet.A legtöbb egészséges csontra(elég kálcium és d vitamin bevitel) nem lehet befolyással,viszont a gerincoszlopot ha fiatalon megterheled eldeformálódhat,rossz tartás alakulhat ki.Szerintem 15éves korig foci,kézilabda,atlétika,aerobik a legjobb.

A magasság szerintem genetika+tápláltság függvénye.

2010. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen kezdtem el kondizni.

Addig felesleges, amíg az ember szervezete fejlődik.

Mondjuk ha néha csinálod, meg kevés súllyal, és nem emelsz, akkor miért ne.

De szerintem inkább más sport után nézz addig, amg nem lesz teljes a test...

2010. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.

2.???

Honnan tudod,hogy már nem vagy alacsony,és mihez képest?

2010. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem várj vele még, az a biztos. Egyébként szerintetek akkor sportolnia sem szabad annak, aki még nem felnőtt, egy-két másik válaszoló?
2010. ápr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!