Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulakő orvosi eltávolitása?

Mandulakő orvosi eltávolitása?

Figyelt kérdés

Ha felkeresek egy orvost,hogy távolitsa el a mandulaköveket, milyen eljárással teszi ezt meg?Illetve van e erre megoldás?

Fellnőttkori fogszabályzóm van,nincs rossz fogam,minden étkezés után fogat mosok, minimum napi háromszor és a nyelvem is lemosom,napi kétszer használok szájvizet,és legalább naponta egyszer fogselymet,de 1-2 óra múlva újra érzem azt a szagot mint amikor egy mandulakövet szétnyomok,csak nem olyan erősen!

Hiába piszkálgatom szivószállal a mandulakövet nem tudom az összeset eltávolitani,és mintha pár nap múlva mindig előjönne!


2016. aug. 28. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is előfordulnak mandulakövek,néha sikerül kipiszkálni fültisztító pálcikával vagy kinyomkodni kanál vagy fogkefe nyéllel.Ha ujjal nyomkodom nagyon öklendezek.Nálam volt már orvosi eltávolítás is,kipiszkálta valami fém műszerrel a gégészeten,nem volt kellemes.Nekem hetenként kell kiszedegetni,így inkább én csinálom.Hány éves vagy.Már próbáltad öblögetni is?Mutass képet a torkodról.
2016. aug. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Öblögettem és gargalizáltam szájvizzel(listerin),holnap tudok feltenni képet!

29/F

2016. aug. 29. 23:33
 4/8 A kérdező kommentje:

Most tudtam feltenni képet,ha egyáltalán képnek nevezhető!

[link]

2016. aug. 30. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem a képet,egészségesnek látszik a torkod,nem látok mandulakövet,de a manduláid se nagyon látszanak.Szélesre kell nyitni a torkod,mint ásításnál és bevilágítani vagy vakuzni.A Listerine-t én is használom öblögetésre,de még csak rövid ideje.A mandulakő ártalmatlan,nem betegség,csak undorító és rossz leheletet okozhat,ezért jobb eltávolítani.A páromnak és nekem is szokott lenni,mi időnként,ha szükség van rá eltávolítjuk egymásnak.Sajnos mindkettőnknek,elég gyakran van baj a torkunkkal.Mutatok én is képeket:

[link]

[link]

2016. aug. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az zavar,hogy rossz a leheletem,de jövő hlten elmegyek egy fül orr gégész-hez!
2016. aug. 31. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem emiatt vették ki a mandulámat 2 hónapja.17/l
2016. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Holnap megyek!
2016. szept. 12. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!