Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 13 éves fiú vagyok, és 4 és...

13 éves fiú vagyok, és 4 és kb. háromnegyed oktávot (H1-A6) tudok kiénekelni. Ez a terjedelem megmarad a korom haladtával? Esetleg mit kell erről tudnom?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 18:17
1 2
 1/11 hosszúhajú ***** válasza:
több mint 4 oktávot? ez most komoly? ének tanárod nem fog padlót? ha majd mutálsz, sok minden változik, mélyül a hangod, és ezzel együtt sajna a hangterjedelem se lesz a régi. a barokk korban úgy érték el hogy a férfiak falzett hangon továbbra is képesek legyenek énekelni, ( szoprán férfi ) hogy kasztrálták őket. persze van az adottság is emellett, hogy a magas hangokat továbbra is ki tudd énekelni Vásáry André - csak amellett nem biztos hogy a mély is kijön majd.
2016. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szolfézshoz nem értek. Annyit tudok saját képességeimről, hogy a hangmagasság a 20-30-as évekig is képes megmaradni rendszeres gyakorlás mellett. Én az Éj Királynőjét meg a Csengettyűáriát el tudtam énekelni még ebben a korban. Ma (70 körül) inkább csak mezzoszoprán vagy drámai szoprán áriákkal merek próbálkozni. A hangképző szervek fejlődésével a hangszalagok vastagsága nő, ami a hang mélyülésével jár, de ez a gégeizmok rendszeres edzésével némileg ellensúlyozható (feszítés). Mivel közben változik a mellkasüreg térfogata, sőt a feji rezonátor üregek térfogata is, mindenképpen mélyüléssel kell számolni. Ha a youtube-on megkeresed Max Cencic hangfelvételeit gyerekkorától a mai napig, akkor érezheted a hang mélyülésének folyamatát. Ezek a mai kontratenor énekesek (akik férfi létükre) képesek akár szoprán hangmagasságot is kiénekelni (sopranist megnevezéssel), rendkívül sokat treníroznak. Cencic gyerekkori szopránból indult és most mezzoszoprán magasságban énekel gyönyörűen. Jaroussky megmaradt szopránnak, de közöttük testalkat tekintetében is erős különbség van. Rauning, Kowalsky, Musielsky (ha jól írom) és a többi kontratenor képzett énekes.
2016. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos valószínűleg nem. Ha kisfiúnak nagyon magas szopránokat tudtál, a hang mutálása levihet akár baritonba vagy basszusba is, és az átmeneti időszakban lehet nagyon nagy hangterjedelmed.
2016. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értettem, és nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Amikor elkezdett a zene érdekelni, akkor rákerestem, és találtam YouTube-on egy ,,enekeljbatran" névre hallgató csatornát, ami - igaz, hogy angol videó, de feliratozva van, s a fordító is érti a dolgát - sokat segített számomra.
2016. szept. 9. 23:29
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként ha valakit érdekelne a csatorna, itt a link: https://www.youtube.com/user/enekeljbatran/featured

Valamint még a kedves első kommentelőnek szeretném mondani (bocsáss meg, ennyire rossz a névmemóriám), hogy énektanárt még nem látogattam, de van egy ismerősöm, aki énekes. Nagyon szép a hangja, és nem utolsó sorban képzett is.

2016. szept. 9. 23:33
 6/11 hosszúhajú ***** válasza:
ha tényleg képzett énekes, és tanulta a "szakmát" - látogasd meg! :) sok sikert! :)
2016. szept. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, Hosszúhajú (végre, végre megjegyeztem - életcél teljesítve).

Egyébként igen, úgy tudom, hogy tanult ember, és beszélgetni is egy élvezet Vele, érti a dolgát, valamint kreatívan ,,használja ki" azt - ha szabad így mondanom -, hogy ,,csak" 2 oktáv körüli.

Mindenkinek köszönöm a segítségét, válaszát. Ha esetleg még valaki tud erről valamit, amit illene tudnom, azt is megköszönöm (bocsánat a szóismétlésért).

2016. szept. 10. 16:55
 8/11 anonim ***** válasza:
h1? ember az a basszus enekeseknek szokott menni, te meg meg nem is mutaltal. valamit elnezhettel.
2019. máj. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van kedves ismerkesni

..

28 éves nő

2020. júl. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"több mint 4 oktávot? ez most komoly? ének tanárod nem fog padlót?" Miért? Az énektanár nyilván hallott már ilyet, és azért nem egyedi 4 oktávot kiénekelni. Természetesen nem akarom a kérdezp érdemeit elvitatni, de egy szakember nem fog padlót fogni tőle.


Amúgy meg a kérdezőnek minden jót, hajrá.

2021. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!