Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok olyan krémet ami...

Tudtok olyan krémet ami hatásos lenne a kezemre?

Figyelt kérdés
Nagyon fàj a kezem. Az éven talàn 3 hónapot nem szenvedtem vele. Àllandóan ki van repedezve, és ki van vörösödve. Ezer meg egy krémet kipróbàltam, egyik- màsik hat is, de csak pàr napig. Ha tudnàtok esetleg valamit ajànlani azt megköszönném!

2016. szept. 16. 02:26
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet valami szteroidos segítene mint az elocom de bőrgyógyász tudja megmondani
2016. szept. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:

Valószínűleg ez valamilyen ekcéma, és tényleg bőrgyógyászhoz kellene menni vele. Ilyesmire a szteroidos krémek jók, de orvosi ellenőrzés mellett szabad csak használni.

Ki kellene deríteni az okát, akkor könnyebb megtalálni, hogy hogyan lehet ezen az állapoton javítani (vagy hogy lehet meggyógyítani).

2016. szept. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a második válaszoló írta, el kell menni bőrgyógyászhoz. Már csak a krém miatt is,de a szteroidos krémek sem tudnak csodát tenni,maximum ideig óráig,ha érzékeny vagy valamire és azzal újra és újra találkozik a bőröd.Ezért jó lenne az okát megtalálni és azt kiküszöbölni amennyire lehet.
2016. szept. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári mosakodókat használj, hipoallergén sampont és egyéb tisztálkodószert, ne érintkezzen a bőröd mosogató és egyéb tisztítószerekkel, igyál sok vizet és péersze nézesd meg bőrgyógyásszal a kezed.

Körömvirág krémet próbáltad már?

2016. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szteroidos dolgokat nem nagyon hasznàlnék mert van egy 6 hónapos pici lànyom, akinek az elsődleges tàplàléka még az anyatej, tehat nem szeretném azt ha csak kis mértékben is de talalkozna ilyennel. Rengeteg vizet iszom. A körömviràg krém nagyon jó dolog de nem a kezemre. Terhességi kiütésre hasznàltam mert szülés előtt két héttel kijött. Akkor voltam bőrgyogyàszaton. Annyit mondtak, hogy mindenből hasznàljak szenzitívet. De azt hasznàltam eddig is. Az a helyzet hogy rengeteget érintkezik vízzel a kezem, de kicsi gyermekem van tehat a kézmosàsok szàmàt csökkenteni nem tudom.
2016. szept. 16. 08:54
 6/8 TR75 ***** válasza:

Akkor a szteroidos cuccok tényleg nem ajánlottak. Ahogy a 4. írta, gyógyszertári mosakodó krém, meg általában a gyógyszertári kenőcsök és kencék.

Tűzoltásra jó lehet az Unguentum ad vulnera FoNo nevű kenőcs, vény nélkül kapható a gyógyszertárakban, helyileg készítik, a sebre kenve 2-3 nap alatt szépen gyógyul, de nagy kiterjedésű sebre nem alkalmas.

A gyógyszertárakban kézkrémet is lehet csináltatni, érdemes, mert a legjobb krémeket nem boltban veszed, hanem a gyógyszertárban.

2016. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Patikában vegyél valami illatanyagmentes, zsíros keverős kenőcsöt.
2016. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Közben megoldódott a problémàm! Két hete nincs kirepedezve a bőröm, hàla a gyógyszertàrban kapható unguentum stearini krémnek! Azért írom le, hàtha segít màsnak is akinek hasonló gondja van! Köszönöm mégegyszer a vàlaszokat! :)
2016. okt. 8. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!