Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 11 éves,146 centiméter és 53...

11 éves,146 centiméter és 53 kilogrammos fiú vagyok. Ez normális?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim folyamatosan a kövérségem miatt párnának szólítanak.

Azt mondják, 11 évesen és 146 centisen túl sok az 53 kilogrammos súly.

Ráadásul tornaórán a talicskánál egyik osztálytársam sem bír már el, ha pedig a kerek szivacsba ülnék, az is összeszakad alattam.

Kezdem azt hinni, hogy ez tényleg nem normális már.



2016. szept. 30. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

E szerint a táblázat szerint túlsúlyos vagy, többet kellene mozognod és odafigyelni a táplálkozásra.

[link]

2016. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szüleid mit mondanak?

Ha ők is azt mondják, hogy van egy kis többletsúlyod, vagy a háziorvosod is azt mondja, akkor figyelj oda arra, hogy miket eszel, kerüld az édességeket, üditőket, igyál vizet és egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, naponta menj ki mozogni (foci, bringa, futás, stb) 1-2 órát.

2016. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez bizony tényleg sok. Ideje egészséges táplálkozásra váltani és sportolni (utóbbit már csak azért is, mert hamarosan sokat fogsz nőni, és nem árt, ha meg tudják tartani az izmaid a hirtelen megnyúlt testedet).
2016. szept. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szabadban mozgás jó ötlet, de nem látok, így a focit nen tudom játszani, bringán is csak tandemezni tudok, egyedül a futás az, ami segítséggel megy, és szeretem is.
2016. okt. 2. 06:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen mozgás jó amit tudsz csinálni, naponta legalább 1 óra és figyelj oda a táplálkozásodra, egészséges és nem hízlaló dolgokat egyél.
2016. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!