Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Veszprémben ki a legjobb...

Veszprémben ki a legjobb pszichiáter? Szoptatás alatt milyen gyógyszereket szedtek pánik betegségre, depresszióra?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt nemigen jó gyógyszert szedni semmire. A pánikbetegségnek van speciális pszichoterápiája. A depresszió a szülés után alakult ki? A pánik sokszor csak hozzácsatolódik egy másfajta, már meglévő pszichiátriai zavarhoz. (pl: személyiségzavar)

Szóval először szakorvos (a veszprémieket sajnos nem ismerem), majd ő beutal pszichológushoz pszichoterápiára. A pánik pszichoterápiája kb. 2-3 hónap, ha más probléma nincs a háttérben. (sokszor van)

A pszichoterápia azért is fontos, hogy a babáddal megfelelő kötődést, kapcsolatot tudjál kialakítani, mert ha te nem vagy rendben, ő is könnyen sérülhet. A depressziós anya nem tud a gyermekére megfelelően figyelni, őt tükrözni, érzelmileg "együtt lenni" vele.

2010. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először is.. amint láthattad VESZPRÉMI illetékeket kérdeztem, másodszor pedig nagyon rosszindulatúnak vélem ezt a hozzászólásodat, mint egy hozzá nem értő ember aki itt az internetes fórumban éli ki a vitatkozási hajlamait. Nos, el kell keserítselek ez itt nem fog menni, ugyanis engem egyáltalán nem érdekel a hozzászólásod és az ehhez viszonyuló véleményed.. másodszor pedig amíg fogalmad sincs az ember problémájának valódi okáról azt ajánlom még feltételezni se feltételezz mert könnyen megsértheted a másikat, az én esetemben ugyan nem történt meg mert hidegen hagy az ilyen undorító és rosszindulatú megjegyzés(aki ép eszű és jó indulatú, máris tudja miről beszélek ha vissza olvassa a szánalmas írásod) de ami a többi fórumozót illeti, jobb ha többet nem írsz ilyen és ehhez hasonló hülyeségeket..menj máshova ahol kiélheted a vitatkozási hajlamaid, ugye én nem szállok/szálltam veled szembe ezt is csak mások érdekeit tekintve közöltem. Jobb is ha nem írsz ide többet mert senki se kiváncsi rád!
2010. ápr. 25. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező? Melyik részét vélted a hozzászólásomnak rosszindulatúnak? Tényeket közöltem, egyáltalán nem a rosszindulat vezérelt, sőt! Amit a baba és a depressziós anya kapcsolatáról írtam, az sajnos szintén tény,egyáltalán nem vagyok laikus a témában. Biztos félreérthető volt, ahogy fogalmaztam és esetleg úgy ment át, hogy te nem vagy elég jó anya. Nem ez volt a célom ezzel a mondattal (miután, hogy fogalmam sincs erről), hanem az, hogy fontos, hogy rendbegyere!

Egyébként két kérdést tettél fel, én a másodikra válaszoltam. Szoptatás alatt nem szabad antidepresszáns és benzodiazepint szedni (pl Xanax), mert sajnos átmegy az anyatejen. Ez a két fajta szer való a pánikra. Viszont azt is írtam, hogy vannak pszichoterápiás eszközök (pl relaxáció), ami kimondottan a pánikot igyekszik uralni. Az, hogy miért alakul ki pánik, depresszió szintén egy fontos momentum, a pszichiáter ezzel fogja kezdeni a konzultációt. És nem azért mert rosszindulatú és fájdalmat akar neked okozni.

Harmadszorra van olyan, hogy szülés utáni depresszió, a hormonok változása váltja ki. Magyarországon sajnos ritkán foglalkoznak vele.

Jó egészséget kívánok, és sajnálom ha hozzászólásommal megbántottalak.

2010. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia:) semmi baj, így már mindjárt érthetőbb.. igen kissé félre értettem.. köszönöm a hozzászólásodat!

Minden jót kívánok én is Neked! Szép napot szia!

2010. ápr. 28. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!