Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyér ha egyszer előjön,...

Aranyér ha egyszer előjön, sose múlik el?

Figyelt kérdés

Székeléskor egy kicsit erőlködtem, és utána észre vettem egy kisebb borsószemnyi kitüremkedést a végbelem mellett. 2-3 órán belül visszahúzódott, és nem is fájt, de gondolom ez aranyér. Ez volt a második ilyen eset.

Az aranyérről pedig csak olyankoat lehet olvasni, hallani, hogy ha egyszer valakinél előjön, akkor mindig elő fog, és egyre súlyosabb lesz, nem is lehet teljesen elmúlasztani. Igaz ez? Még nagyon fiatal vagyok, nem szeretném, hogy egész életemet végig kísérje. Hogy azon kelljen aggódni, hogy egy nehézkesebb székelés után mikor fog előjönni vagy súlyosbodni.


2016. okt. 10. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi ismereted lesz róla, akkor úgy lesz.

A neten sok mindent találsz a témában.

2016. okt. 10. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az aranyér kialakulásához sok minden vezethet (székrekedés,tartós hasmenés,fizikai "erőlködés"), de legfőképpen hajlam miatt alakul ki. Az aranyér nem más,mint a végbél körüli erek kitüremkedése,ami azért lesz,mert a körülött lévő kötőszövet gyenge. Ez a hajlam örökké megmarad és újra és újra előjöhet,ha olyan hatás éri. MÉg akkor is ez van,ha az aranyeret megműtik, necrotizálják. Az aktuális aranyér ilyenkor eltűnik,de más helyen kijöhet másik. Mindig is tartózkodni kell pl. emeléstől, szérekekdéstől. Egyébként az aranyér "elfér" ott,ha nem okoz fájdalmat,vérzést.
2016. okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!