Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb 1 hete meg vagyok fázva,...

Kb 1 hete meg vagyok fázva, azóta be van dugulva a fülem. Mit lehet csinálni és miért van?

Figyelt kérdés

Nem vészes a dolog, inkább csak taknyos vagyok meg néha rekedt (de a torkom nem fáj). Bedugult viszont a fülem is, ami előtte soha, és úgy tűnik, hogy egy pár napja már ez a "normál" állapot (vagyis többször van bedugulva mint nem). Néha nyelek egyet, vagy ásítok, és akkor kidugul, de csak átmenetileg.


Mit lehet vele csinálni, vagy mitől van ez? Kimostuk már itthon fecskendővel, de az is csak átmenetileg javított rajta.


Fülészetre majd megyek, ha fennáll sokáig.


Köszi előre is a válaszokat!



2016. okt. 14. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Felment a füledre. 3 éve nekem is volt. Nekem kicsit be is gyulladt, de másnapra elmúlt, de vagy 2 hétig fennállt ez az állapot.

Igazából amíg "taknyos" vagy, ne csinálj semmit, ha már tiszták az orrjáratok, akkor lehet befogott orral fújni, és kipattan. Nekem 2 hét után javasolta a háziorvos, és jó lett.


Egyébként ha orvoshoz mész, akkor orvosa válogatja mit csinál. Mivel nem fáj, valószínű nem szúrja fel, de lehet hogy kapsz bele gyógyszeres gézcsíkot. Meg a végén lehet hogy ő ilyen kézi pumpával fúj az orrodba (tulajdonképpen ugyanúgy pattinja ki mintha tüdőből fújnád)

2016. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és kerüld a háton alvást, és lehetőleg úgy aludj hogy a bedugult fül legyen fellül. Ezeket tapasztalatból mondom.
2016. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkettő dugult az a helyzet :D de köszönöm a tanácsot, ez esetben nem aggódok. Ment zöld kéz
2016. okt. 14. 22:12
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
nekem volt bedugulva . igaz fülzsírtól. a doki kimosta - kellemes volt, mintha megvakarná. aztán mikor csak kicsi volt a zsír - kiszívta - ez se fájt. :)
2016. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!