Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ebből baj? Elfelejtettem...

Lehet ebből baj? Elfelejtettem pár infot elárulni az orvosnak véradáson.

Figyelt kérdés
Pár napja voltam először vért adni életemben. Volt olyan kérdés, hogy merre jártam külföldön. Felsoroltam pár országot, de számomra magától értetődik, hogy Kárpátalja és Erdély nem Ukrajna és Románia, ezért eszek eszembe sem jutottak, csak ma gondolkodtam rajta, hogy talán mondanom kellett volna. Értesítsem erről a vérellátó szolgálatot?
2016. okt. 24. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez akkor lenne fontos,ha olyan országokban jártál volna,ahol az éghajlat,a higiénés szokások miatt gyakoriak a fertőző betegségek,vagy olyan betegségek is gyakoriak ott,ami nálunk nincs. A többi nálunk is ismert fertőzőbetegségekre(Pl. hepatis, HIV,syphilis) szűrik a véredet mielőtt beadnák.
2016. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges emiatt szólni. De jobban tennéd, ha a földrajzi tudásodat aktualizálnád, mert elég gáz, ha neked

Kárpátalja és Erdély nem Ukrajna és Románia - ugyanis azok azok.

2016. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
71%

Így van ahogy #1 mondja, elsősorban egyes afrikai, latin-amerikai országokkal lehet probléma. Bár megjegyezném, hogy 2015 őszén (a migránsválság idején) megkérdezték tőlem, hogy egy hónapnál régebb óta voltam-e Ausztriában...


#2 Szerintem meg az a gáz, amit te csinálsz. Nem gond, hogy te az aktuálpolitikai helyzetnek megfelelően Románia és Ukrajna részének tartod a fenti területeket. Aki azonban meg mer szólni ellentétesen gondolkodókat emiatt, az nem magyar.

2016. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

Előző,

én azért vigyáznék a Magyarország kifejezéssel is, mert mi migráncsok vagyunk, itt avarok és besenyők voltak, meg rómaiak is. Ne csak annyival tekerjétek vissza az idő kerekét, amennyi nektek pont passzol.

2016. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!