Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idegi alapon fájhat az ember...

Idegi alapon fájhat az ember hasa agy csak a gyomra?

Figyelt kérdés
tavaly elmentem dokihoz hasfájós panaszokkal,megvolt egy hasi ultrahang, bevállaltam egy tb-s vastagbéltükrözést amelyeken semmit sem találtak, kérésre egy gyomortükrözést amin refluxot diagnosztizáltak. vérvételek nem mutatattak rendellenességet. mégis vissza-visszatérően inkább alsó szegmensben fordulnak elő fájdalmamim. háziorvosom egyrészt elküldött azzal hogy keressem fel a pszichiátriát, aztán ő megállapította abból hogy hunyjam le a szemem hogy stresszelek és minél előbb keressek munkát merthogy ha az ember sokáig nem csinál semmit előbb-utóbb magával kezd foglalkozni. írtak fel protonpumpagátlót és gyomorbevonó tablettát ezekból elszedtem egy dobozzal aztán nem tovább inkább étrenden próbáltam változtatni mégis időről-időre feltűnnek. beveszek léha savlekötőt, vagy szukralfátot de érzem hogy ez mintha nem csak a gyomrom produkálna hanem valami lejjebb...pedig ha lett volna valami az avgy az ultrahangon vagy a tükrözésen kiderül, mégis rossz a közérzetem nem értem ezt
2016. okt. 29. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Létezik egy olyan "betegsé",hogy IBSZ (irritábilis bélszindróma),ami legfőképpen stressz miatt alakul ki és az általad leírt panaszokat okozhatja. Ilyenkor a beleken nem lehet látni különösebb elvátltozást.Ezt még fokozhatja a gyomorsav túltengés,ami nem csak refluxot ,hanem a belek is okoz panszokat. A savcsökkentőt jó lenne egy kicsit hosszabb ideig szedni rendszeresen,nem csak 1 hónapig. És tényleg rendezni kéne az idegi dolgokat.
2016. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, igazából csak el szeretném kerülni hogy mindenféle antidepresszánsokkal plusz nyugtatókkal kezeljék az embert, szerintem ez még rosszabb szituáció mint előtte :( vidéki kisvárosban élek, stresszes körülmények ide vagy oda szüleim is megoldották annak idején a hasonló problémákat nem hiszem hogy feltétlenül orvosi kezelés lenne szükséges az életben boldoguláshoz
2016. okt. 29. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Abban igazad van,hogy nem szabad "gyógyszereken élni",de ha valaki csak akkor és csak az előírásnak megfelelően szed valamilyen feszültségoldót,amikor stresszes időszak van az életében kevésbé lehet ártalmas,mint egy pszichésen kialakuló krónikus betegség,amit angyon nehéz gyógyítani vagy egyáltalán nem is lehet. De természetesen ez a Te döntésed. Annyit azért megtehetsz,hogy szede a savcsökkentőt és magnéziumot.
2016. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!