Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Munkaalkalmassági vizsgálat...

Munkaalkalmassági vizsgálat érdekelni, ha volt már valaki, hogy hogyan zajlott a vizsgálat? A múlt héten volt a barátnom, és 20 percig volt bent, és nagyon megalázó volt (bugyira vetkezett, még mell vizsgálat is). Amúgy irodai munkáról van szó.

Figyelt kérdés

2016. okt. 31. 13:43
 1/5 anonim válasza:

Szerintem minden orvosnál másképp zajlik. Én 4szer voltam eddig munkaalkalmasságin, és minden orvos mást vizsgált (irodai munka).

Elosszor rám sem nézett, csak megkérdezte nincs e panaszom, és ennyi volt.

Másodszor volt vizelet vizsgálat, látas vizsgálat, vérnyomás mérés, és meghalgatott, de csak egy vékony toppon keresztul, így nem kellett vetkozni sem.

Harmadszor voltam tudoszurésen, de semmi tobb nem volt.

Most (1 hónapja) nagyon alapos kivizsgálás volt. Elosszor elkuldott tudoszuresre, aztán már a lelettel mentem a rendelobe. Ott az asszisztens elvégezte a vizelet vizsgálatott, vérnyomás mérést, látás vizsgálatott, és úgy mentem be a dokihoz. Egy kozépkorú no volt a doki, de nagyon alaposan megvizsgált, amúgy eléggé lekezelo volt.

Azt mondta vetkezzek le, hát levettem a pólómat, de kozolte velem, hogy csak bugyi maradhat. Végig tapogatta a mirigyeket a nyakamon, hónaljban,..., megnézte a torkomat, meghalgatott (mellkas és hát), végigtapogatta a hasamat, megnézte a gerincemet, és a végen a mellemet is megvizsgálta. Én kb. 30 percig voltam nála. Rákérdezett a nogyógyászra is, már féltem, hogy elkuld. A kollégák mondták, hogy mindig ilyen alapos. Amúgy 25 éves vagyok.

2016. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Irodai munka előtt mi a francért kell bármit is vizsgálni?
2016. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 roncsika1977 válasza:

Én is irodában dolgozok, és még mindig kellett alkalmassági vizsgálat - úgy belépés elott, ahogy minden évben, és kilépéskor is.

Nekem volt olyan, hogy szerdán voltam az orvosnál a volt munkahelyemrol, és kedden alkalmassági vizsgálaton ugyan ott, és mégis végig csinált minden kivizsgálást.

Háromszor voltam alkalmasságin amikor munkába beléptem, de mindig más volt a vizsgálat.

Volt amikor csak vérnyomás mérés volt, és megvolt a pecsét. Máskor csak belenézett a torkomba, de volt amikor rám sem nézett amíg nem vetkoztem le bugyira. Ez így zajlott minden évben, ha orvoshoz kellett menni. Volt vizelet minta, vérkép, tudoszurés, látás vizsgálat, szív és tudo vizsgálat, has nyomkodás, mell vizsgálat, ekg.

Most új helyen dolgozok, nem kell rendelobe járni, munkába vizsgál minket a doki. Addigra kellenek a leletek, de szintén csak egyszál bugyiban lehetunk, melltartót is le kell venni, bár a mellunket nem vizsgálja. Elso alkalommal elkuldott nogyogyászhoz is.

Amúgy orvostól fugg. Vannak barátnoim akik csak pecsétét járnak, de például az egyik gyógyszergyárban dolgozik - irodai munka, és minden évben nogyogyászhoz kell mennie. Szintén alapos vizsgálatok vannak náluk, bár tudom, hogy sokan tiltakoztak, nem akartak egyszál bugyiban ott ácsorogni, melltartó nélkul. Nekem nagyon fura volt, hogy minden alkalommal a mellemet vizsgálgatta alkalmasságin.

A párom ugyan ahoz a dokihoz járt alkalmasságira, még a gatyát is levetette vele, meztelenul kellett felfekudni az ágyra.

2016. nov. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Miért baj az ha egy doki alaposan megvizsgál? És ha az aranyered akarja megnézni? Fájni nem fáj, miért szégyellősködsz? Én is irodában dolgozom, volt hogy még nőorvoshoz is el kellett menni.Semmi gond nincs ezzel! ha meg úgy érzed hogy megalázott, megsértette az emberi méltóságod, jelent fel a betegjogi képviselőnél. Minden rendelőben a váróban ott az elérhetősége.
2016. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Eszter_Ke válasza:
Én is irodában dolgozok, de még eddig soha nem volt muszáj vetkezni, max. vérnyomást mértek, és egyszer meghalgatott az orvos, de csak a pólót húztam fel, semmi tobb. Én is most megyek, de már most félek, annyi mindent hallani mostanában.
2016. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!