Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Otthon varrópengével le lehet...

Otthon varrópengével le lehet vágni anyajegyet?

Figyelt kérdés
Kb. 2 mm-es és azért szeretném leszedni, mert rossz helyen van. Az orvos nem opció , nekem és a barátnőmnek is elrontották már a sima leszedést... Több olyan heget nem akarok. Házi helyi érzéstelenító módszereket tudtok ajánlani?

#anyajegy #házi eltávolítás
2016. nov. 12. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet. Inkább vegyél Wartner szemölcslefagyasztót. Ez nem fáj, kíméletesen szedi le a kisméretű kinövéseket.
2016. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Figyel! Anyajeg. 2 mm....van akinek 1-2 cm hosszú, de boldogan viseli, mert ő úgy különbözik a többitől. Anyajegy. Neked nem mond semmi ez a szó? Nem jelent semmi az a szó higy anyajegy? (Tudooom, 100szor leirok az anyajegy szót) azt hiszed ha levágod, vagy Istentudja mit akarsz csinálni vele, szebb leszel? Vagy mi? "Rossz helyen van." Arra nem gondoltál hogy pl. valakinek az arcán, az orrán van. Szerintem törödj bele. Neked azt adta Isten, másnak mást.
2016. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, a vállamon van és a melltartón a kapocs irritálja.
2016. nov. 12. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Hozzá ne nyúlj otthon semmivel! Még szemölcsírtóval se! Az anyajegy eltávolítását csak orvos és csak műtéttel végezheti,mert "elrákosodik". Nemhogy direkt nem szabad piszkálni,de még attól is védeni kell,hogy véletlenül megsérüljön! A leszedést pedig valószínűleg nem elrontották,hanem eleve így gyógyulnak a mélyebb.műtéti hegeid. Ezt úgy előzheted meg,hogy a varratszedés után rögtön elkezded kenni Contractubex krémmel,ami csökkentei a hege kialakulását.
2016. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Az első válszoló pedig csak akkor adjon tanácsot,ha TUDJA miről beszél!
2016. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már vágtam le magamról egy két, dolgot, és az elég szépen gyógyult, mindenféle kenés nélkül. Mindig megjárom az orvosokkal.
2016. nov. 12. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Értsd meg! Itt nem a szépen gyógyulás a lényeg,ahnem esetleg az életed!
2016. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Menj el a bőrgyógyászatra, és rendelésen mindjárt lefagyasztják egy Wartner szerű sprével. Nekem megcsinálta már kétszer is az orvosom. Nem fáj, és egy pici hólyag keletkezik, és pár nap múlva leesik a bőr. Nyom nélkül gyógyul.
2016. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az orvos lefagyasztotta,akkor nem anyajegy volt. Vagy az orvos nem állt a helyzet magaslatán,de azt nem hinném.
2016. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nehogy levágd!! Ne is fagyaszd, semmit ne csinálj vele. Menj el bőrgyógyászhoz, ő tudja egyedül úgy leszedni, hogy semmi baja ne legyen. Megvizsgálja, és ha jónak látja (pl: tényleg mindig súrolja valami, ami nem jó), akkor leszedi. De nem lefagyasztja, vagy lézerezi, vagy akármi, mert azt csak felelőtlen orvosok csinálják, veszélyes! Kivágaja, és utána küld szövetmintát vizsgálatra. Ha gyökerestől távolítják el, nem lehet semmi bajod. De mindenesetre ne otthon magadnak csináld, nem tudom ilyen hogy juthatott eszedbe..
2016. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!