Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudom kezelni a szájon...

Gulyás László18 kérdése:

Hogy tudom kezelni a szájon belül keletkezett harapásból eredő sebet?

Figyelt kérdés

Pár napja jó ízzel ettem szendvicset, és véletlen ráharaptam az őrlőfogak melletti "szájfalra", és seb alakult ki. Gondoltam, hogy hamar elmúlik, de azóta sem múlt el, és eléggé fáj. Így enni sem tudok, pedig hízó kúrán vagyok, mert elég sovány vagyok.

Mit tudok tenni? Mivel kezelhetem itthon?



2016. nov. 27. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Étkezés után mindig moss fogat és este is,hogy a szádban ne legyenek baktériumok,amik késleltetik a gyógyulást. Óvatosan egyél csak. Lehet,hogy ennyi elég lesz,de kiegészítheted azl,hogy öblögetsz Listerin szájvízzel.
2016. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogmosás. Öblögess gyulladáscsökkentökkel. Pl. Kamillatea.
2016. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gömbicica ***** válasza:

nem pont ugyan az a panasz, de az orvos unokáknál afta esetén az alábbiakat javasolta:

"Az ételt a nagy fájdalom időszakában érdemes pépesítve elkésziteni (pl puding, tejbegríz, tejpépek, tápszer, turmixolt főzelékek, húsleves leve, tej, stb.) "


a szendvics és az olyan kaja, ami hajlamos felsérteni az amugy is érzékeny nyálkahártyát kerüld egy ideig.


A listerint nekem fogászati kezelés után (csiszolás okozta sérülés ) valamiért (már nem emlékszem) nem ajánlották.

2016. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elkezdett összehúzódni a seb, és a fájdalom enyhült.
2016. nov. 29. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!