Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasi műtét után mikorra...

Hasi műtét után mikorra várható, hogy visszaáll a has az eredeti állapotába?

Figyelt kérdés

3,5 hete műtöttek vastagbéllel. Viszonylag jól vagyok, már régóta nem kell fájdalomcsillapítót szednem, pedig még fáj a hasam, csak már nem olyan nagyon, viszont a véralvadásgátló injekcióktól már tiszta göb és csomó a hasam. Ezzel még elvagyok. A hasam is lappadt már nagyon sokat, mégis még mindig úgy érzem, mintha egy vagy két számmal kisebb hasba lennék visszavarrva. Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, és tudom, hogy legyek türelmes, csak érdekelne, hogy akiknek szintén volt hasi feltáró műtétjük hogy emlékeznek, mikorra nyerték vissza a műtét előtti állapotukat?

Diétát tartom, sok folyadékot iszok. Kímélő életmódot folytatok, ami nem egyenlő az ágynyugalommal, tehát nem fekszek 0-24 az ágyban. Magam körül és a lakásban rendet tartok, nem hajolgatok sokat, nem emelek nehezet, most már rövid sétákra is el tudok menni, még ha nehezen is.


2016. dec. 12. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

nagybátyámnak kb 1 éve volt hasonló műtétje.

mire minden rendbe jött, meg ehetett is normálisan, plusz a hasa is ugymond normál lett, fél év eltelt!

2016. dec. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!