Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inszomnia, hiperszomnia,...

Inszomnia, hiperszomnia, paraszomnia. Lehetséges, hogy mindhárom tünetei kiütköznek rajtam?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, szeretek aludni.

Viszont az elmúlt időben napokig folyton aludtam, alig keltem fel sötétedés előtt.. 16 órát is képes voltam aludni pár hete.

Ennek ellenére általában pörgök, mintha maxon lenne az energiám fizikailag, de szellemileg már-már lemegyek alfába néha a fáradtságtól, de az agyam mégis tele gondolatokkal és szörnyű, az egyetlen mód, hogy elaludjak, az, hogy letelik ket nap, aztan kidőlök mint egy zsák, amég nem érem el ezt a szintet, hogy rongybaba legyek, addig pörgök, mint egy bakelitlemez.

Ilyenkor történik az, hogy nem kelek fel órák hosszán át, ha tányért törnek a fejemen sem, és bele esek abba, hogy rengeteg alvás után mégtöbb alvás.

Valamiért azt érzem alva lenni jobb, mintha órákon át eszméletlenül akarnék feküdni és nem venni tudomást a világról.

Ezzel küzdöttem pár hete eléggé sok ideig, kissé hasonlít a hiperszomniához, sötétben fekszem le és sötétben kelek fel.

Most, hogy elkezdtem újra dolgozni és beálltam "rendes" alvásra, hihetetlen nehéz felkelni reggel, egész nap fáj mindenem, érzek, hogy nem elég a 8 óra alvás 14-16 helyett, emiatt teljesen képtelen vagyok mindenre napkozben, fizikailag és szellemileg is.

Amikor eljön az éjszaka, megint csak nem tudok aludni és van, hogy reggelig nem sikerül.

Másnap szintén fáradt vagyok, amikor végre kidőlök újra, megint kezdődik előröl.

10 óra alvás, amitől még álmosabb leszek, utána 13,14...stb.

És elalszom a fél életem, kirúgnak a munkahelyemről, persze ha nem épp azért mert össze esek az alváshiánytól, aminek a tünetei az insomniához hasonlítanak, tehát több napos alvás kimaradás ok nélkül.

Sokszor van éjjelente, vagy amikor éppen alszom, hogy felriadok, nem mindig emlékszem, a legtöbbször nem ismerem fel a környezetemet, mintha az ki lennék kapcsolva. Gyakran nyitva van a szemem ilyenkor és hulyeségeket is csinálok, de gyakran beszélek álmomba is és van olyan, hogy pánikszerűen riadok fel és csak idővel tudok megnyugodni, vissza aludni, ilyenkor általában nagyon nehezen jutok el arra a pontra, hogy mélyen aludjak.

Máskülönben, amikor kicsinálom magam a nemalvással teljesen mélyen alszom, ilyenkor egy hétig nincs erőm semmihez, csak a nagyon mély alváshoz.

Amikor felkelek borzalmasan érzem magam, fejfájás, hányinger, teltségérzet stb..


2016. dec. 22. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik menekülsz valamitől, de nagyon.

Meg kellene próbálni RITMUST vinni az életedbe. A ritmus nagyon fontos dolog - az egész életünket és szervezetünket áthatja- a légzés, keringés, mozgás minden igényli a ritmust. És a természet is a világban mindenütt a dolgok mélyén ritmus van - az évszakok, a napszakok váltakozása. Ha megpróbálnál határozottan kialakítani egy jó ritmust az ébrenlét-alvás között, akkor rendbe jönnél, egy felnőttnek 6-7 óra is elég. Nappal nem kell aludni. Este ugyanakkor kell mindig elmenni aludni. Hétvégén is, mindig.

2016. dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi hogy végig olvastad a regényemet :D igen, ezzel küzdok már egy ideje, hogy valamilyen rendszert vigyek az életembe, de valamiért annyira nehéz.

Stressz, kimerültség, stb stb..

Sokan mondják, ez csak akaraterőn múlik, de amikor az ember fizikailag oda van, kissé nehéz talpra állni.

Köszi a választ !!

2016. dec. 23. 14:18
 3/3 anonim ***** válasza:

igen, ezzel küzdok már egy ideje, hogy valamilyen rendszert vigyek az életembe, de valamiért annyira nehéz.

Stressz, kimerültség, stb stb..

Sokan mondják, ez csak akaraterőn múlik, de amikor az ember fizikailag oda van, kissé nehéz talpra állni.

Köszi a választ !!

Hát ez az ördögi kör: a stressz, kimerültség miatt nincs akaraterő, hogy rendszert -ritmust - vigyél az életedbe, ettől meg még jobban kifáradsz, kimerülsz - és egyre rosszabb.

Határozottan döntsd el, csak az első hét nehéz:

pl. 11-kor fekszem, 6-kor kelek

Egy ideig kell az ébresztőóra, de elég hamar beáll, és magadtól felébredsz - pihenten. Fontos, hogy hétvégén is, szünnapon is maradjon a ritmus, a felkelésben is. Elég lesz 6-7 óra, és pihent leszel. Este alvás előtt már ne gépezz, olvass jót, vagy nyugis zenét hallgass.

2016. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!