Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Külföldi utazáshoz melyik...

Külföldi utazáshoz melyik jogszabály írja elő a gyógyszerkivitelhez szükséges igazolást?

Figyelt kérdés

Én ezt találtam, de ez csak a fokozottan ellenőrzött szerekre vonatkozik. De tudom, hogy létezik egy "sima" is, amely a snassz pl gyomorgyógyszerre, lázcsillapítóra, bármire vonatkozik, mert vannak olyan országok, ahol ehhez is kérik (pl Horvátországban volt már hogy le is tartóztattak valakit, mert náluk a pantoprazole gyomorvédő valamiért olyan minősítésű, és nem volt az illetőnél igazolás). De ezer ilyen példa van, hogy az egyes országoknál éppen mi hogyan eltérő, azaz a biztos az, ha az ember a legjelentéktelenebb gyógyszerhez is visz igazolást, és ez nem is kérdés, hiszen az antsz is ajánlja mindenképpen, csak jogszabályi hivatkozást nem ad.


Jogszabályt csak a fokozottan ellenőrzött szerekre találok: 43/2005 (X.15.) EüM r. 10. § (8) bek, viszont az egységes uniós szabvány szerinti angol-magyar nyelvű űrlap létezik a "sima" gyógyszerekre is, le is tölthető az antsz honlapjáról (és még sok más helyről).


[link]


De ez az űrlap se jelöl meg jogszabályhelyet, pedig nekem az kellene egy tanulmányhoz, mert állítólag az a magyar jogszabály hivatkozik egy Schengeni megállapodásra.


Valaki esetleg képben van a témában?

köszönöm előre is.


2017. jan. 29. 09:58
 1/1 A kérdező kommentje:

a NAV honlapján is csak az van, amit leírtam azaz hogy kötelező, és hogy a rendőrség vagy a vámhatóság bármikor kérheti, ha gyógyszert találnak az embernél, stb stb, de nem ad meg jogszabályhelyet ...


"A határ átlépésekor a hatályos vámszabályok szerint csak a nemzetközi előírásoknak megfelelő igazolás birtokában lehet a poggyászban a gyógykezeléshez szükséges gyógyszereket magunkkal vinni."

2017. jan. 29. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!