Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A májam ilyen jól működne?

A májam ilyen jól működne?

Figyelt kérdés

Ez most miért van?

A májam talán kiválóan működne?

Nemrég egy este elég rendesen bepiáltam.

22 órára totál kész voltam.

Éjfél után felébredtem és total józan voltam.

Elvileg a maj óránként 0,4 ezreléket képes lebontani.

Tehat a kérdés, hogy a májam működik jól?

Vagy esetleg rásegített az alvás is?



2017. febr. 17. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit jelent hogy rendesen bepiáltál, és mi az hogy józannak érzed magad.

Ha megméred, az reprezentatív. Az érzés függhet jóllakottságtól, fáradtságtól stb. stb.

Én pl. alig amlékszem amikor a rendőr megszondáztatott, és az 1,3 ezrelék Volt. Akkor 16 voltam. Egy akkori főiskolás mesélte, hogy elkapták miután gólyatábor alatt vezetett. Mivel folyamatosan ráittak, józannak érezte magát. 2,1 ezrelékkel fogták meg.


Egyébként én régebben bulizásnál már ha nem tudtam beszélni, és kiokádtam magam, utána kitisztult a fejem, és lényegesen józanabbnak éreztem magam. Nem hinném hogy elröppentek az ezrelékek.


Bónusz sztori:

Ahova a 90-es években jártam technikusiba, Volt egy ilyen csóró telep a közelben.

Amikor kint a kerítést javítottuk gyakorlat gyanánt, az egyik helyi saválló kb. óránként ment nyílegyenesen a kocsma felé, 10 perc múlva vissza, de esett kelt, meg hányt. 1 óra múlva megint tiszta józanul lefelé.

Kérdeztük a tanárt, hogy hogy lehet, azt mondta hogy ezeknek már annyira vége, és olyan a mája, hogy egy nagy pohár kannásbortól ilyen részegek, majd 1 óra alatt kitisztul annyira hogy megint tudnak magukról.

2017. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenkire másképp hat az alkohol és ez nem csak attól függ,hogy milyen a mája.
2017. febr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!