Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gondolom inhüvely gyulladás...

Gondolom inhüvely gyulladás lesz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyárban dolgozom, a munkám mindig ugyanaz, hetek óta. A csuklóm, és az ujjaim vannak igénybe véve, és fokozatosan egyre jobban fájnak. 2 hét munka után észrevettem, hogy már nem elég az az egy nap szabad, ami van minden héten, nem tud eléggé regenerálódni a kezem. Alvás közben, és után is fáj. Mit tegyek, ezzel muszáj orvoshoz menni, vagy csak pihentessen? Hétfőn nem megyek dolgozni, mert nem tudnék sajnos.. Kentem ilyen sportolóknak való krémmel ami elég jó volt. Szúró, húzó fájdalmat érzek ami mozgásra fokozódik
2017. febr. 18. 17:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Mostanra majdnem elviselhetetlen lett a fájdalom amikor dolgozom, a hátamat megvakarni is heves fájdalom árán tudom ami vicces de mégsem az.
2017. febr. 18. 17:42
 2/21 evimeri ***** válasza:
Meg is vannak dagadva? Sajnos annak egy-két napi pihenés kevés. Nekem kétszer volt a jobb alkaromban, be is volt dagadva rendesen, de kénytelen voltam vele úgy dolgozni. Én fásliztam, lassan jött rendbe. De lehet, hogy neked nem is jön rendbe csak ha az orvos ad rá valamit vagy pihenteted. Szerintem nézesd meg inkább dokival.
2017. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 TR75 ***** válasza:

Ha ínhüvelygyulladás, akkor az 2 hét gipsszel gyógyul (vagy ennek megfelelő sínnel, műanyag gipsszel).

Arról ismered fel, hogy egy bizonyos ponton megnyomva az adott ízületet nagyon fáj. Például a csuklónál az orsócsontnak a kéztőcsontok felőli vége nyomásra nagyon fáj. Vagy teniszkönyök esetén a könyök belső része hasonlóképpen. Ha már hosszabb ideje áll fenn a dolog, akkor az ínhüvely annyira begyulladhat, hogy az ín nehezen mozog, hallhatóan csúszik benne.

Nekem például a csuklómon lévő ínhüvelygyulladás miatt reggelente beállt a hüvelykujjam, nem tudtam megmozdítani (meg kellett fognom és úgy kellett kézzel megmozdítanom), és hallható volt, ahogy mozog az ín az ínhüvelyben. Két hét gipsz rendbe tette. A hagyományos csuklórögzítők nem jók, mert nyomják az adott fájdalmas területet. Végy speciális rögzítőt. Nem olcsó, de nekem pl. teniszkönyöknél tökéletesen bevált egy erre a területre tervezett eszköz.

Sajnos, csuklónál kicsit más a helyzet, mert az ujjak nem mozognak rendesen a rögzítésben. Ha nem tudod kímélni, akkor sajnos marad a két hét táppénz gipsszel/sínnel, nyugalom kell a gyógyuláshoz.

2017. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 TR75 ***** válasza:

Ja, a link lemaradt:

[link]

2017. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 TR75 ***** válasza:
Elvileg jó a szteroidos injekció, amit közvetlenül az ízületbe adnak be, és egy időre megoldja a problémát, de gyakran ismételni kell a kezelést.
2017. febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A túliskolázottak azt szokták javasolni, hogy jegelni kell az ínhüvelygyulladást. Pedig épp hogy ki kell melegíteni, és akkor véglegesen meg is gyógyul. Csak ezt az egyszerűsége, és a fájdalom erősödése végett nehezen lehet megmagyarázni azoknak, akik csuklószorítóval, és esténkénti jegeléssel borogatással a következő nap is bírnak vele dolgozni.
2017. febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Inkább csak attól tartok, hogy valami maradandó károsodást fog szenvedni a kezem, anyám szerint nen kellene ezzel játszanom vagy elfelejthetem a képzőművészetit..
2017. febr. 18. 18:49
 8/21 TR75 ***** válasza:

Jól gyógyul. Nekem háromszor volt, a két csuklómon és az egyik könyökömön. A csuklómon a két hét gipsz segített (nem újult ki azóta sem), a könyökömön teniszkönyökpántot használtam, amivel simán dolgozhattam, ahogy addig is, és elmúlt (oké, az nem befolyásolja a mozgást egyáltalán, más az elve).

Szóval minél előbb menj el dokihoz vele, hogy ne legyen krónikus, mert akkor sokkal valószínűbb, hogy valami visszamarad. Műteni is lehet, de akkor aztán tényleg nem lesz a régi.

2017. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 TR75 ***** válasza:
Ja, és ami még segíthet, az egy TENS készülék.
2017. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Értem, doki kell.. Ezt szerettem volna elkerülni mert hihetetlen procedúra mire oda jutsz ahova kell.. Munka mellett főleg. Egy hónap alatt nem válhatott krónikussá ugye?
2017. febr. 18. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!