Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Használt már valaki bőrön...

Használt már valaki bőrön keresztül felszívódó magnéziumot? (tapasztalat)

Figyelt kérdés
Nekem a szájon keresztül bevihető formulák nem nagyon jöttek be eddig. Van-e értelme ezeknek, vagy csak lehúzás. Gyógyszertárokba nem forgalmaznak ilyet, csak neten lehet rendelni...

2017. márc. 25. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy vehetsz magnézium-kloridot só formájában és magad feloldod vízben. Nem kifejezetten a gazdaboltban vagy háztartási boltban kaphatóra gondolok, mert az lehet nem megfelelő tisztaságú és bőrről szinte jobban felszívódnak dolgok, mint a bélből, szóval nem mindegy mit teszel rá.


A szájon át szedhető dolgok azért se biztos, hogy beváltják a hozzájuk fűzött reményeket, mert nagyon kicsi adagokat tartalmaznak akkor is, ha a gyártó hirdetése szerint "sok" benne a magnézium: a jobbakból átlag 5-8 adag kell naponta a magnéziumigény fedezéséhez, de a legolcsóbbakból akár 30-35 is...


Én használtam folyékony magnéziumot izomgörcsre és azt tényleg azonnal megszünteti. Ha épp magnézium hiányom van, s felébredek éjjel, h. görcsöl a vádlim vagy a talpam, a magnézium spray előtt ez úgy festett, hogy vagy 20 percig masszírozom, amíg kimegy a görcs és utána még néha visszajön. Most ha ugyanez van és bedörzsölöm a magnéziummal, öt perc alatt elmúlik és simán végigalszom utána az éjszakát. Az egyetlen hátulütője, hogy egy kellemetlen ragacsos érzetet hagy maga után, meg gondolom azért hívják olykor olajnak, mert a bőrön tényleg olyan olaj hatása van; ha nem érezném a fájdalom megszűnését, azt hinném, fel se szívódik. Ja meg aztán olyan, mintha kiszáradna a bőröm és fehér sóréteg lesz rajta. Azt tudom, hogy a MgCl megköti a vizet, de amikor oldatban van, vagyis egy csomó vízzel körülvéve, akkor is? A sórétegről azt olvastam, hogy ez normális és 20 perc után le lehet törölni vagy öblíteni:

[link]

De visszatérve a kérdésedre, én csak elsősegélyként használtam az olajossága, a kiszáradás-érzet és a sóréteg miatt, tartós pótlásra nem, nekem arra bejött egy tabletta.

2017. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Van értelme. 50 g NaCl2 tartalmaz 12,8 g elemi magnéziumot, és a belőle készített optimális vizes oldat kb. 1200 pumpálásra elég. Így egy fújás kb. 10 mg magnéziumot tartalmaz. Én 6-6 pumpálást alkalmazok reggel-este, nem gondolom, hogy a teljes magnézium igényt kiegészítőkkel kell a szervezetbe bevinni.

Fillérekbe kerül: a neten legutóbb 1200 Ft-ért láttam kilóját, ami nem gondolom, hogy lehúzás. Kell hozzá egy hidratáló krém, és ennyi.

2017. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az NaCl2 helyett MgCl2-t akartam írni.
2017. márc. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!