Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nagyon nehezen...

Mit tegyek ha nagyon nehezen megy a beszéd? Többi lent

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok és kb 1 éve szenvedek azzal a problémával hogy nem tudok rendesen beszélni:D nem a hadarásra gondolok,hanem amikor beszélek,esetleg kérek valamit,nagyon nehezen akar kijönni egy szó:/ és olyankor nagyon de nagyon ideges vagyok hogy vajon hogyan fogom tudni kimondani azt a szót amit szeretnék és szerintem néha cikinek tartom magam hogy nem tudok normálisan beszélni:/ főleg mikor egyedül kell elmennem mondjuk a boltba és kérnék valamit,de nagyon nehezen akar kijönni és nagyon rá kell erőltessem magam hogy ki jön:D és nagyon idiótának érzem magam a boltos előtt :/ esetleg valami segítséget ha kérhetnék ilyen probléma ellen,nem tudom ki szenved még ilyen problémával de nem tudom mit lehetne tenni hogy végre normálisan tudjak beszélni:/ minden választ nagyon köszönök előre is!!! :)
2017. ápr. 2. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvass fel egy pár sort valamiből és vedd fel, majd hallgasd meg. Utána bármit, saját szavaiddal, pl. azt, hogy kérsz valamit a boltban. Tudsz csiszolgatni a beszédeden, ha akarod.
2017. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kezdődő szociális fóbiának tűnik, de ha gyakorlod a hangos felolvasást, akkor te magad is segíthetsz rajta.
2017. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hasznosnak tunnek ezek a segitsegek:) nagyon szepen koszonom,megprobalkozom vele:)
2017. ápr. 3. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha azon agyalsz hogy milyen "idétlenül" fogsz megszólalni az lelki eredetü probléma. De ha mindezt félre téve is nehezedre esek a beszéd az fizikai eredetü. Pl nagyon meg kell eröltettned magad hogy meghalják amit mondasz már kis zajban is, teháh nagyon nehezedre esik a hangos beszé szinte kifáradsz egy mondat után is, az is fizikai eredetü. Én ugyan ezzek a gondal szenvedek évek óta. :(
2018. jan. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!